Cumhurbaşkanı Erdoğan gururla ağırlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gururla ağırlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Ağustos Çarşamba günü Bulancak Sarayburnu Cami'ni ziyaret ederek açılışını gerçekleştirdi. Bulancak halkı Cumhurbaşkanını sevgi gösterileri eşliğinde karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Rabbime hamdolsun bazı eksikleriyle şu anda adeta bitmiş durumda,Fakat olması gereken bir şey var, o da az önce Bakanımıza da söyledim, çevrede kamulaştırmalar yapmak suretiyle caminin çevresini de açarak orada bir külliye anlayışını getirmek. Yani Ankara'daki külliyeyi birileri hazmedemiyor ama bana göre ehli secde, ehli kıble evelallah külliyeden anlar ve külliyeyle yaşamasını bilir.Zaten biliyorsunuz 'Minareler süngümüz' değil mi? Kimse bu ezanları susturamayacak, bu minareleri indiremeyecek. 15 Temmuz'da gerekli dersi aldılar mı? Bundan sonra da alacaklar çünkü bu millet 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür' diyerek yürüdü. Akif İstiklal Marşımızda ne diyor, 'Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın, siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın, doğacaktır sana vadettiği günler Hakk'ın, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın'. İşte bu millet burada” ifadelerini kullandı.

YAKAR "BULANCAK HALKI BİR KEZ DAHA FARKINI ORTAYA KOYDU"

Program sonrasında açıklama yapan Bulancak Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar "Bugün ilçemizde tarihi bir günü yaşıyoruz. Uzun süredir ilçemizde ağırlamak istediğimiz Cumhurbaşkanımızı karşılamak, ağırlamak bizlere bugün nasip oldu. Sarayburnu Camii programı kısa bir süre önce belli olmasına rağmen kısa zamanda çeşitli duyuru yollarıyla Cumhurbaşkanımızın ilçemize geleceğini tüm halkımıza duyurduk. Buradan da anlıyoruz ki Bulancak halkı Cumhurbaşkanına, başkomutanına bağlığını muhteşem bir katılım ile bir kez daha göstermiş oldu. Cumhurbaşkanımıza ilçemizi teşriflerinden dolayı bir kez daha Bulancak halkımız adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.