TİNER ZEHİRLENMESİNE DİKKAT.. ÖLÜMDEN DÖNDÜLER

4 kişi ölümden döndü

Şebinkarahisar'da Tiner kokusundan zehirlenen 4 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi gördü.


Sanayi sitesinde bulunan dükkanlarında su kesintilerine tedbir almak amacıyla dükkanda bulundurduğu su tankının bir kaç gün önce temizliğini yapıp dün akşam saatlerin de de daha temiz olması için su tankının içini boyamaya karar veren ambulans sürücüsü Dursun Çırtan tinerden zehirlenerek baygınlaştı.
Oğlundan haber almayan baba Hüsnü Çırtan araç takip cihazından oğlunun sanayi sitesindeki dükkanda olduğunu fark edince dükkana gelerek oğlunun baygın bir vaziyette yere yığıldığını görerek derhal 112 Acil servis hizmetlerine haber verdiği, yerde yatan oğlunu kurtarma esnasında tiner kokusundan baba Hüsnü Çırtan 'ında rahatsızlandığı, kurtarmaya gelen itfaiye erinin ve sanayi sitesinde güvenlik görevlisi Şaban Ceylan'ında olay yerine gelerek yoğun tiner kokusundan zehirlendiği edinilen bilgiler arasında.
Gece 23:00 sularında zehirlenen 4 kişiyi ambulansla Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde ilk tedavileri yapıldıktan sonra Dursun çırtan ve Hüsnü Çırtan'ın Sivas Özel Medicone Hastanesine sevk edildiği, kurtarma esnasında kokudan baygınlaşan itfaiye görevlisi Mehmet Özdamar ve Özel güvenlik Şaban Ceylan'ın Şebinkarahisar Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde tedavilerinin devam ettiği , nuhtemelen yarın taburcu edilebilecekleri aktarılan bilgiler arasında.
Sİvas ta sağlık durumları iyileşen Dursun Çırtan ve Baba Hüsnü Çırtan'ın taburcu edilerek Şebinkarahisar 'a geldiği öğrenildi.
Kazazade Dursun Çırtan ölümden kıl payı kurtulduğunu ifade ederken kendini ve diğerlerini kurtaran herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi .
Şebin medya :Gülsen Akyol Mutlu