ŞEBİNKARAHİSARLILAR VEFA ZİYARETİNDE BULUNDU

ŞEBİNKARAHİSAR HALKI MİLLET VEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ.

VEFA ZİYARETİNDE TARİH KONUŞTU


1973 / 1980 yılları arasında 2 dönem CHP Giresun Millet Vekili olan , ilçemizin medaarı iftiharı olarak görev yapan ve Şebinkarahisar aşığı olan Vamık Tekin Beyefendiyi Çankaya Oran Sitesindeki evinde 
Atatürk'çü Düşünce Derneği Başkanı 
Eczacı Fethi Belge, Esnaf Odası Başkanı Murat Bölük,Şöforler Odası Başkanı Muhlis Aslan, Önceki Ak Parti İlçe Başkanı ve ilçe esnafı Ahmet Bölük, Şebinkarahisar Üniversitesini Kurma Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Rafet Sarıöz, Yönt Kurulu Üyesi Faruk Işıkver, Cavit İşcan, Sigorta ve Muhasebe alanında ilçemiz esnafı İbrahim Ulutekin,İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan, Metinerler Alpet Petrol Tekin Teker, Şebinkarahisar Teknik Bilimler MYO Öğr. Görevlisi Fatih Aygün, Basın adına Gülsen Akyol Mutlu ile birlikte ziyarette bulundu. 

37 yıl öncesi anılar emekli Millet Vekili Vamık Tekin den dinlendi...
Memleket özlemi çeken  tarih ağacı ve siyasi tecrübeye sahip asıl mesleği avukat olan emekli Milletvekilimiz Vamık Tekin hemşerileriyle hasret giderdi...
Şebinkarahisarlı hemşerilerinin ziyaretlerinden mutluluk duyduğunu bu ziyaretlerin sık sık yapılmasını istediğini aktardı.  Önceki yıl eşinin de vefatıyla yalnız kalan Sayın Tekin, "her kapı çaldığında acaba bizimkiler mi yani Şebinkarahisar lılar mı diye kapıyı açtığım olmuştur. Gözümü yolda bırakmayın Ankara da eviniz var ne sebeble olursa olsun  Ankara ya geldiğiniz de  evime bekliyorum , evsiz değilsiniz ,bunu bilesiniz" dedi ve duygusal anlarda yaşayarak eski fotoğraflarıyla anılarını  konuklarına anlatmaya başladı.  
VE ; hemşerilerini uğurlarken birazda duygusallaşarak memleketimin dağına taşına toprağına selam götürün, selam getirin"diyerek yolcu etti.
  

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu