ALUCRA AKTEPE GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR…

GİRESUN ALUCRA AKTEPE GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR…

· PROJENİN HAYATA GEÇMESİYLE 2 BİN 610 DEKAR ZİRAİ ALAN SUYLA BULUŞACAK…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Giresun’da yapımı süren Alucra Aktepe Göleti Projesinde çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Proje tamamlandığında bölgede 2.610 dekar zirai alan suyla buluşacak.

Verimli Topraklar Su ile Buluşmaya Devam Ediyor

Doğu Karadeniz Gelişim Projesi (DOKAP) kapsamında bulunan Giresun’da tesis edilen Aktepe Göleti’nde yüzde 36 fiziki gerçekleşme sağlandı. Toplam maliyeti takriben 6 milyon TL olan projede sıyırma kazıları, dipsavak betonarme imalatları tamamlanırken, gövde dolgu imalatları halihazırda devam ediyor.

Giresun’de zirai gelişmenin en önemli etkenlerinden birisinin sulama olduğunun farkında olan DSİ Genel Müdürlüğü, Giresun’a yaptığı yatırımlarla verimli toprakları su ile buluşturmaya devam ediyor.

Ülke Ekonomisine Yıllık 1 Milyon 841 Bin TL Katkı

Büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu ziraata geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması için “GÖLSU” projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu uygulamadan Giresun ilimiz de nasibini alıyor. Bu çerçevede çalışmaların sürdüğü Alucra Aktepe Göletini en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, projenin tamamlanması ile ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 841 bin TL katkı sağlanacak” diye konuştu.