Rektör Prof. Dr Cevdet Coşkun gazetecileri ziyaret etti

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecileri ziyaret etti.

Giresun Gazeteciler Derneği ve Yeşilgiresun Gazetesine ziyaret gerçekleştiren
Rektör Coşkun ; " gazeteciler, gücünü kamuoyundan alır , hizmetinde ise kamuoyunu aydınlatır kamuoyuna güç katar" diyerek tüm gazetecilerin gününü kutladı.


Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Cin, Prof. Dr. Serkan Soylu, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Nazım Elmas, Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı, Yrd. Doç. Dr. Oktay Karaman, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çakmak ve Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu’nun katılımıyla, 10 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleşen ziyaretlerin ilkini Giresun Gazeteciler Derneğine yapan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ve beraberindeki heyet , Dernek Başkanı Bekir Bayram ve dernek üyeleri karşıladı.
Ziyarette, basın mensuplarının10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Prof. Dr. Cevdet Coşkun, ayrıca; göreve geldikleri günden buyana Giresun Üniversitesinin gelişimine destek olacak olumlu haberlerden dolayı da kendilerine teşekkür etti.
Bir kamu kurumu olmanın bilinciyle her zaman şeffaf olduklarını belirten Rektörümüz, yaptıkları çalışmaları zaman zaman basınla paylaştıklarını ve bu noktada her türlü yapıcı eleştiriye açık olduklarını söyledi. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok alanda hizmet veren bir üniversite olarak, kendilerine yapılacak talepleri imkânlar ölçüsünde yerine getirmeye çalıştıklarını söyleyen Rektör, gazetecilerden gelen Tirebolu İletişim Fakültesi ile ortaklaşa konferans, seminer gibi etkinlikler düzenlenmesi talebini de olumlu karşıladı.
Ziyaretten dolayı Rektörümüze teşekkür eden Dernek Başkanı Bekir Bayram, Üniversitenin şehre önemli katkılar sağladığına vurgu yaparak, taleplerine olumlu yaklaşılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Daha sonra Anadolu’da kurulan en eski gazetelerden biri olması münasebetiyle Yeşilgiresun Gazetesini ziyaret eden Sayın Coşkun, gazete çalışanlarının bayramını kutladı. Giresun’un en eski gazetesi olmasından ötürü oluşturacakları Giresun arşivinde Yeşilgiresun’dan da yararlanmak istediklerini belirten Rektör, şehrin hafızasını oluşturacak bu çalışmaya önem verdiklerini söyledi.
Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Yeşilgiresun Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Hamdi Öğütçü, üniversite ile ortak bir projede yer almaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Rektör Prof Dr. cevdet Coşkun, Şebinkarahisar yerel basınınında bölgenin cansuyu olduğunu ifade ederek yapılan tüm haberler adına Şebinkarahisar medyasına ve Yeni Şebinkarahisar Gazetesine teşekkür etti.


Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu