Teşhisi Konulduğu Gün Vefat Etti

Bursa’da Vefat Eden Giresunlu Minik Buğra Son Yolculuğuna Uğurlandı

Evlatlarının yakalandığı amansız hastalığı tedavi ettirmek için Bulancak ilçesi Aydındere Beldesinden kalkarak Yalova’da bulunan akrabalarının yanına gelen Memiş ailesi 21 aylık bebeklerini kayıp etmenin acısını yaşadılar.

“Teşhisi Konulduğu Gün Vefat Etti”

 


Çok nadir olarak rastlanan ve doğuştan Canavan hastalığına yakalandığı tespit edilen minik Muhammed Buğra’nın ailesi hastalığının teşhisini onu kaybetmeden sadece 24 saat önce öğrendi.


Giresun’da yapılan tedavilerde beynindeki rahatsızlıktan dolayı Çapa Tıp Fakültesine sevk edilen orada kan tahlili vererek 3 gün sonrası için tekrar kan vermek üzere hastaneye çağrılan minik Buğra akrabalarının yaşadığı Yalova’da fenalaşarak önce Yalova Devlet Hastanesine sonra da Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edilen minik buğra maalesef hayata tutunamadı.
Dünyada pek çok uzman, ölümcül olan bu hastalığın tedavisi için ellerinden gelen her şeyi yapsalar bile tedavisi ve ilerlemesinin önlenmesi için, şu an için bir çözüm bulunamayan hastalığı taşıyan kişilerin ortala olarak yaşam süreleri 3-10 yıl arasında olduğu öğrenildi.
Aydındere.com sahibi ve Usmed yönetim kurulu üyesi Gazeteci Kahraman Memiş’in yeğeni olan minik Buğra’nın cenazesi Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınarak Bulancak Aydındere Beldesinde toprağa verildi.
Öte yandan sıkıntılı bir süreç geçiren ailenin manevi olarak büyük çöküntü içinde olduğu ve evlatlarının tedavisi içinde büyük bir borç yükünün içerisine girdikleri öğrenildi.