Afrin Sınırında 43. Günde Şebinkarahisar Sesi Yankılandı

TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK BAYRAK

Afrin sınırında 43. günde Şebinkarahisar sesi yankılandı.

Tarihte bir ilki muhtarlar başardı. Afrin sınırına isimlerini yazdılar.

Afrin Zeytindalı Harekatında görev yapan mehmetçiklere destek moral ve motivasyon sağlamak üzere Muhtarlar Derneği Başkanlığında 45 muhtar, İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan ve Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan'ın basın adına Gülsen Akyol Mutlu'nun katılımıyla Afrin Bölge sınırına gelerek mehmetçiklerle buluştu. Ve askeri mensupla sohbet ederek 700 km uzaktan gelerek Şebinkarahisar 'ın sesini duyurdu. Bu vesile ile manevi destek adına tarihe isim yazan muhtarlar oldular.

Hatay Hassa ilçe sınırına gelen muhtarları Hassa Belediye Başkan Yardımcısı Recep Tufan ev sahipliği yaparak Afrin Bölgesinde yaşanan sıkıntıları aktardı. 43, güne kadar çok yol katedildiğini alınan bölgelere bayrakların dikildiğini , atılan topların 30 km uzak mesafeyi hedef alarak vurabildiğini, belediye olarak her türlü desteği sağladıklarını medyamız adına dile getirdi. Sayın Tufan her gün yurdun tüm bölgesinden vatandaşların akın akın geldiğini bu ziyaretlerinde mehmetçikler için moral ve motivasyon sağladığını ifade etti. Başkan Yardımcısı Recep Tufan muhtarlar heyetiyle hatıra fotoğrafı çekindi..

Şebinkarahisar da 5 Şubat 2018 tarihinde Afrin Zeytindalı Harekatında şehit düşen Tank Uzman Çavuş Ufuk Akdağ, Çamoluk ilçesi Şehit Hamza Karacaoğlu ve Diyarbakır 'ın Sur ilçesinde el yapımı bombanın patlaması sonucu Şehit Piyade Er Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz ve tüm şehitlerimiz adına dular okundu. Afrin Zeytindalı Operasyonunun 43.gününde Şebinkarahisar muhtarları manevi değeri büyük olan anlamlı ziyareti Hassa ilçesi Afrin sınırında tamamlayıp Reyhanlı ilçesinde 22 Ocakta vatansever vatandaş tarafından ilçeye tarihe ve millete kazandırılan Reyhanlı zirvelerindeki Bayraktepe'yi ziyaret ettiler.

Bayraktepe'nin oluşumu

Reyhanlı ilçesi zirvesinde Türk bayrağı işleyen adam..
Reyhanlı ilçesinde oturan Bekir by
Operasyona katılmayı talep edip katılamayınca cephe arkasında bu vatan için bir şeyler yapmalıyım diyerek 4700 parke taşından 350 metrekare alana 17 günde parke taşlardan Türk bağrağı ve ayyıldız örmüş.. Zirveye de Türk bayrağını dikerek Reyhanlı Suriye sınırlarında Türk bayrağının olduğu yerde başka bayrak dalgalandırmayız" diyerek vatanseverliğini göstermiş.. Ve burayada "BAYRAK TEPE " adını vermiş.

Obaken'e göç eden hemşerilerle hasret giderildi.

Afrin sınırına giden her vatandaş " Bayrak Tepe' yi ziyarette bulunuyor.. Şebinkarahisar muhtarları Afrin Zeytindalı Operasyonu ziyareti sonrasında ilçeye dönüşte Hatay da bulunan 1996 yılında Kılıçkaya Barajının yapılması nedeniyle ilçede bulunan köylerin istimlak edilmesi sonucu Hatay'ın Obakent bölgesine nakledilen köylülerini, akrabalarını hemşerilerini ziyaret ederek hasret giderdiler.

Şebinkarahisar'a dönen muhtarlar heyeti gezi organizasyonu sağlayan Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Koç ve Yönetim Kuruluna teşekkür derek iyi dilek ve temennilerde bulundular.

Muhtarlar; Türk Milletinin var oluşunun temel yeri Kurtuluş Mücadelesinin verildiği

Çanakkale şehitlerini ziyaret edilmesi gerektiğini en kısa sürede Çanakkale de de Şebinkarahisar sesinin yankılanarak ziyaretin yapılması gerektiğini aktardılar.

Şebinkarahisardan ses getiren manevi destek sağlayan muhtarları Kanal 28 TV ve Şebinmedya adına basın mensubu Gülsen Akyol Mutlu takip etti..

Şebin medya : Gülsen Akyol Mutlu