Muhabir Gülsen'in; VALİ SARIFAKIOĞULLARININ İNCELEMELERİ HAKKINDA ANALİZİ

MUHABİR GÜLSEN'İN YORUMU İLE,

VALİ SARIFAKIOĞULLARININ  İNCELEMELERİ  HAKKINDA ANALİZİ

"ŞEBİNKARAHİSAR VALİSİNE KAVUŞTU.."

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları nı Şebinkarahisar ziyaretinde takip ettik ve selametle uğurladık..

Eğribel tüneli, şehit ailesi ziyaretleri, İlçe Kaymakamlığı ziyareti,
ilçemiz belediye ziyareti, Fatih Cami ziyareti, Taşhanlar,ilçe esnafı ziyaretlerindeydı.

Şebinkarahisarlılar Valisi ile birlikteydi..

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları Eğribel Tünelinde incelemelerde bulundu.

Öncelikle yol güzergahında bulunan Halil Rıfat Paşa tünelinin tarihçesi ve öneminden bahsetti. Akabinde 2200 rakımlı Eğribel Tünelinin önemli bir geçiş güzergahı olduğunu belirterek çift tüp ilerlediğini her birinin 5905 metre olduğunu bir tüpte 50 metre diğerinde 600 metre kaldığını, 2 buçuk ay gibi bir sürede tünel kazısının tamamlanacağını aktararak geçiş potansiyelinin önemine değindi. Turizm açısından bölgede önem arzettiğini ifade etti. Yüklenici firmaya ve tüm çalışanlara teşekkür etti. Vali Sarıfakıoğulları, eşi Dr Serpil Sarıfakıoğulları, Vali Yrd Rasim Belge İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ile birlikte incelemelerde bulundu.

Vali Sarıfakıoğulları Şehit ailesini ziyaret etti.

Sayın Sarıfakıoğulları Afrin Zeytindalı Harekatında şehit düşen Tank Uzman Çavuş Ufuk Akdağ'ın ailesi Mehmet Akdağ ve Tülay Aktağ'ı ziyaret ederek şehadet belgelerini takdim etti. Vali Sarıfakıoğulları 'nın eşi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları Şehit Tank Uzman Çavuş Ufuk Akdağ'ın anısına fidan diktiklerini ifade ederek dikilen fidanın fotoğraf tablosunu anne Tülay Aktağ 'a takdim etti.

 

Vali Sarıfakıoğulları İlçe Kaymakamlığında incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz 'dan yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Sayın Sarıfakıoğulları beraberindeki heyetle birlikte Belediye Binasına giderek Belediye Başkanı Şahin Yılancı 'dan ilçe adına yapılan çslışmalar hakkında bilgiler aldı. Belediye bahçesinde yapımı tamamlanan rekreasyon çalışmalarını inceledi , Belediye Kent Müzesini gezdi.

Tüm çalışmalar adına Belediye Başkanı Şahin Yılancı 'ya teşekkür etti.

VALİ TAŞHANLAR VE FATİH CAMİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU..

Fatih Sultan Mehmet Han'ın Otlukbeli Savaşında konakladığı Fatih Camisini ziyaret etti .

Akabinde Taşhanları ziyaret ederek turizm açısından önemine değindi. Belediye Başkanı Şahin Yılancı' dan Fatih Camisi ve Taşhanlar hakkında bilgiler aldı.

Konuk caddesinde halk ve esnaflarla buluşan Vali Sarıfakıoğulları zanaatkar demirci ustası İbrahim Kahraman'ın dükkanında ziyaret ederek yaptığı sanatlar ve işler hakkında bilgi aldı. Demir ustası zanaatkar İbrahim Kahraman , nal yapımını anlaratarak zanaatların ve yaptığı işin tükendiğini bu işin de son ustası olduğunu aktardı. Bir nalın ömrünün en fazla 2 ay olabileceğini, aksi taktirde yıpranarak atlara zarar verebileceğini Vali Sarıfakıoğulları 'na aktardı.

İlçemiz esnaflarından Ziya Konuk aynı dükkanda Vali Sarıfakıoğulları ile kucaklaşarak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli 'ye Afrin'e gitmek istediğini belirten ve Bakanımıza yazdığı mektubu okudu. İncelemelerini tamamlayan Vali Sarıfakıoğulları İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz 'a teşekkür ederek , Eşi Dr Serpil Fakıoğulları, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ile birlikte şehir merkezinden ayrılarak Giresun 'a döndü..

HABER :

ŞEBİN MEDYA MUHABİRİ GÜLSEN AKYOL MUTLU