ŞEBİNKARAHİSAR ANADOLU LİSESİNDEN RESİM SERGİSİ..

ANADOLU LİSESİNDEN RESİM SERGİSİ..

Şebinkarahisar Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi Öğrencilerinin resimleri sergilendi .

2017 2018 Eğitim Öğretim yılında Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yıl boyunca yapılan kara kalem ve akrilik boya resim çalışmaları sergilendi.

Görsel sanatlar dersi Öğretmeni Levent Kocaman başkanlığında Kültür ve İş Merkezi önünde öğrencilerin eserleri sergilendi . Öğretmen Levent Kocaman ; öğrencilerimiz tarafından yapılan derlediğimiz çalışmaları şehir merkezi önünde sergileyerek hem halkın beğeni ve taktirine sunuyor hem de öğrencilerimizi el sanatları konusunda teşvik çalışmaları yapıyoruz. Toplamda 67 eser var. Bunlardan 6 tablo kara kalem , 61 tablo da akrilik boya çalışmalarından oluşmaktadır. 2 adet eser de bana aittir birisi Trabzon Uzun göl ,diğeri ise Şehit Uzman Ufuk Aktağ'ın kara kalem çalışması. 65 resim öğrencilerimiz tarafından yapılmıştır. Bir yıl boyunca yaptığımız çalışmalarımızın halka sergilenmesinden hem ben hem öğrencilerimiz mutluluk duyuyoruz.

Sergimize halkın da yoğun ilgisinin olduğunu özellikle Şehit Ufuk Aktağ , Birkan Gündüz Ömer Halis Demir Şehit Fethi Sekin'in kara kalem çalışmaları manevi anlamda yoğun ilgi gördü. Bu ilgi ve alakadan bende öğrencilerimde haz aldık ve gelecek sene bu çalışmalarımızı daha da artıracağız, her öğrencinin farklı farklı yetenekleriniz de duygularını da bu çalışmalarla keşfetmiş oluyoruz böylece çok yönlü çalışmalar yapmış oluyoruz" dedi.

Öğretmen Levent Kocaman serginin 07 Haziran 2018 Perşembe gününe kadar açık olduğunu sözlerine ekledi.

Şebinmedya:Gülsen Akyol Mutlu