ÖĞRENCİLERİNE ENBÜYÜK MORALİ VEREN MÜDÜR..

ÖĞRENCİLERİNE ENBÜYÜK MORALİ VEREN MÜDÜR..

OKUL MÜDÜRÜ ÖĞRENCİLERİNİ SINAV MERKEZİNE KENDİ ELLERİYLE GETİRDİ.

Alucra Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Aydın Bodur'dan örnek davranış...

Okul Müdürü Aydın Bodur , 12 .sınıfta okuyan , YKS sınavına girecek öğrencileri sınav maratonunda yalnız bırakmayıp öğrencilerin bizzat sınava girmesini sağladı..

Sayın Bodur; ÖSYM tarafından yapılan sınavın daha önce illerde ve bazı merkezlerde yapılması nedeniyle Alucra ilçesinden bir çok öğrencinin ya maddi imkan yetersizliğinden yada ailenin yol ve konaklama zahmetine dayanamamadı nedeniyle öğrencilerin sınava giremediğini aktardı..

Sınavın Şebinkarahisar da yapılmasının ardından bu olayı riske atmayarak ,öğrencileri bizzat kendisi ve öğretmen arkadaşlarıyla getirip sınava girmelerini sağladığını ifade etti.

Sayın Bodur Alucra da 60 öğrenciyi getirdiklerini ,sınav gününü stresi olmadan etkinlik haline getirerek moral ve motivasyonlarını artırmanın hedef olduğunu aktardı. Öğrencinin geleceği için önemli olan 2 günün stresten uzak olması için öğrencilere sınav öncesi güzel birkahvaltı ve moral depoladıklarını, okulca araç tutarak Alucradan Şebinkarahisar a getirdiklerini ,sınava girecekleri okullara bırakarak ,sınav öncesi okulda olmalarını sağladıklarını sonrasında ise Şebinkarahisar'ın tarihi ve kültürel yerlerini gezdirerek sınavla kültürü bir arada götürdüklerini belirtti. Sınavdan çıkan öğrencilerine yemek sırasında sınav sorularının analizini yaptı.

ŞEBİN MEDYA:Gülsen Akyol Mutlu