ŞEBİNKARAHİSARLI BAKAN YARDIMCISI..

ŞEBİNKARAHİSARLI BAKAN YARDIMCISI..

22, 23 ve 24. dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır’ın oğlu Mehmet Fatih Kacır Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.


MEHMET FATİH KACIR KİMDİR...
***Mehmet Fatih Kacır, yeni dönemde görev yapacak Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olarak ilan edildi. Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra girişimci kimliğini ortaya koyan Mehmet Fatih Kacır, sivil toplum kuruluşlarında da yer almıştır. Peki, Mehmet Fatih Kacır kimdir ve kaç yaşındadır? İşte merak edilen o isim hakkında detaylı bilgiler Mehmet Fatih Kacır 1984 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. 2003 yılında üniversite giriş sınavlarında Türkiye 12.si oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimini 2008 yılında Onur Derecesiyle tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında öğrenci temsilciliği yaptı.

Disiplinlerarası araştırmalar ve PMI (Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü) onaylı proje yönetimi eğitimleri yürüten Proje ve Araştırma Kulübü'nün kurucu başkanlığını üstlendi. Üniversite mezuniyeti sonrası farklı sektörlerde girişimci olmayı seçti. Kurucusu ve yöneticisi olduğu şirketlerle simülasyon yazılım ve donanımları, sanal gerçeklik uygulamaları, dijital açık hava reklamcılığı ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdi. Şirketlerinde faydalı model ve endüstriyel tasarımlar geliştirerek yenilikçi uygulamalara imza attı. Ticari hayatın yanında sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Kacır, T3 Vakfı bünyesinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulmasının, özel yetenekli öğrencilere yönelik sürdürülen Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı’nın, Bilim Merkezleri ve Girişim Merkezi programlarının, Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan Teknofest İstanbul’un öncüleri arasında yer aldı.

2018 yılında TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliğine atandı. Profesyonel iş yaşamında yöneticilik yapan Kacır, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu