İşitme Tercümanı Bebeğin Sesi Oldu

Anne Adayı Bebeğinin Kalp Atışlarını İşitme Diliyle Duydu !

İşitme Tercümanı Bebeğin Sesi Oldu

İşitmeEngelli Şeyma Bozkurt’un (23) doğum süreci duygusal anlara sahne oldu. Doğumungerçekleştiği hastanede görevli İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, anne adayına4.5 aylık hamileyken yavrusunun ilk kalp atışlarını, doğumda ise ilk ağlayışınıişaret diliyle anlattı.

İşitme engelliçift Şeyma ve Coşkun Bozkurt’un, annelik ve babalık sevinçleri, duygulu ve biro kadar heyecanlı görüntülere sahne oldu. Özel Medifema Hastanesi İşaret DiliTercümanı Esin Vardar, Bozkurt çiftinin sesi oldu. Vardar, anne adayının tümmuayene ve tetkiklerine eşlik etti. Anne olma heyecanı yaşayan Şeyma Bozkurt, 4aylık hamileyken bebeğinin kalp atışı sesini, Vardar sayesinde duydu.

39 haftaboyunca hep anne adayı ile neredeyse birlikte yaşayan Esin Vardar, annenindoğumuna da girdi. Bebeğinin kalp atışlarını anneye anlatan Vardar, küçük Serpil’indoğduktan sonraki ilk ağlayışını da tanıklık etti. O anlarda ameliyathane ekibiolarak hep birlikte ağladıklarını anlatan Vardar, “Anne sezaryen doğum yaptı.Doğum gerçekleştikten sonra bebeğim nasıl, ağlıyor mu’ diye sordu. Ben de,işaret diliyle “Bebeğin ağladı, çok sağlıklı’ dedim. Çok mutlu oldu. Bu sahneyeşahit olan doktorlarımız, ebe arkadaşım ağlamaya başladık. Çok duygulanmıştık”dedi.