KOYULHİSAR İLÇESİNDEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI.

KOYULHİSAR İLÇESİNDEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI.

Sivas'ın Koyulhisar ilçesi Ortaseki köyünde ormanlık alanda dün akşam saatletinde çıkan yangın kontrol altına alındı.

Sebebi henüz belirlenemeyen nedenden dolayı Koyulhisar/Ortaseki orman alanında çıkan yangına bölgeden gelen çok sayıda yangın araçları müdahale etti.

Sivas, Giresun, Tokat, Amasya Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri ve köy sakinlerinin müdahale ettiği yangın gece geç saatlere kadar kontrol altına alındığı ve halen soğutma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Akşam saatlerinde olay yerine giden Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, gazetecilere açıklama yaparak , yangının akşam saatlerinde çıktığını, ilk müdahalenin Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğünün 2 adet arazözü ile yapıldığını ve bölgelerden gelen iş makinaları ile yangının kontrol altına alındığını aktardı. Sayın Özkaya ; yangının yaklaşık 6. 7 hektarlık alanda etkisini gösterdiğini ve yaklaşık 10 - 12 hektarlık alanı kapsayarak soğutma çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Sabaha kadar ormanlık alanda görevli ekipmanlar soğutma çalışmalarının ardından olay yerinden ayrıldılar..

Şebinkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü'nden olay yerine intikal eden ekipmanlarda görevli arazöz sürücüsü Erol Demir ve diğer personellerden Samet Üçler, Alim Çatal , Ali Osman Öztürk, Sinan Kahraman, Nevzat Çalşimşek yangın söndürme çalışmasında 14 saat mücadele verdiler.
Söndürme çalışmalarının ardından ilçeye dönüş yaptılar.

Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya 'nın halen yangın alanında bulunduğu ve soğutma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu
Ak Haber Gazetesi Genel Koordinatörü