Canik "Çamoluk Festivalinde Teşekkür Etti"

Çamoluk Festivali Canlılık Getirdi

Çamoluk İlçesinde 24 - 25 Ağustos 2018  tarihlerinde yapılan  26 . Geleneksel Çamoluk Bal Fesivali ilçeye kültürel , sosyal ve ekonomik anlamda değer kazandırdırırken , birlik ve beraberlikleri pekiştirdi.

Çamoluk Derneği tarafından komite edilen festivalde , Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediyesi ve Çamoluk Arıcılar Birliği Kooperatifi ve İlçe esnafları  iş birliği çerçevesinde düzenlendi.

Çamoluk İlçesi 26. Geleneksel   Bal Festivali 24 Ağustos günü saat 14:00 de Şebinkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde köprübaşından başlayıp festival alanı Gölpark' a protokol yürüyüşü yapıldı.

Festivale; İstanbul Ak Parti Millet Vekili MKYK Üyesi Nurettin Canikli ,  Vekili Hasan Turan,  Osman Boyraz , Giresun Ak Parti Millet Vekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, Belediye Başkan V. Musa Varıcı, Üsküdar Belediye Başkanı  Hilmi Türkmen, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Halil Canik, Yenice Köyü Dernek Başkanı Zekeriya Duras, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, Şebin Medya Bölge Temsilcisi ve Ak Haber Gazetesi Genel Koordinatör  Gülsen Akyol Mutlu, köy muhtarları  ve halk iştirak etti. 

Festivale adını veren Çamoluk bal yetiştiricileri arasında yarışma düzenlendi. 13 üretici arasında yapılan yarışmada Arif Kaleli 1. oldu ve  ödül olarak  yarışmaya alınan 3 kg ağırlığındaki   bal çerçevesi 8 bin TL dan alıcı buldu. 

Festivali tertipleyen Çamoluk Dernek Başkanı  Hacı Halil Canik şu açıklamalarda bulundu. " Çamoluk ilçemizde birlik beraberlik içinde 26. sını düzenlediğimiz festivalin mutluluğunu yaşıyoruz.  Festivaller coşkuyu kapsadğığ gibi birlik beraberliğin ve dostluğun da sembolüdür. Aynı zamanda gurbetçilerimizin sılayı rahim yapmasını sağlayan bir etkinliktir. Bizler hep birlikte bu tür etkinlikleri yaparak ilçemizde kültürel, sosyal ve ekonomik  yapılanmanında sağlanmasına yardımcı olmanın gururunu da taşıyoruz. Bu vesile ile festivalimize iştirak ederek bizleri yalnız bırakmayan Ak Parti İstanbul Milletvekilimiz MKYK Üyesi Nurettin Canikli ,  Hasan Turan ve Osman Boyraz'a, Ak Parti Giresun Millet Vekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk'e , 9 günlük bayram tatilini memleketinde değilde bizlerle bir arada olmayı tercih eden ve destek sağlayan  İlçe Kaymakamımız Mustafa Demir'e , Belediye Başkanı V. Musa   Varıcı' ya , Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e , Yenice Köyü Dernek Başkanı Zekeriya Duras, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, Şebin Medya Bölge Temsilcisi ve Ak haber Gazetesi Genel Koordinatör  Gülsen Akyol Mutlu' ya , sunucumuz Hüseyin Yetimova'ya, milli birlik beraberlik coşkusu içinde yürüyüşümüzü sağlayan Şebinkarahisar Belediyesi mehteran takımına,  festivalde sahne alan tüm sanatçılara  köy muhtarlarımıza   ve  katılım sağlayan  emek harcayan yediden  yetmişe herkese teşekkür eder şükranlarımı sunarım " diyerek

 Giresun'un iç bölgelerindeki  Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinizde aynı günlerde  düzenlenen festivallerin ilçeler arası katılım ve desteği azalttığını vurguladı.

Şebin medya bölge temsilcisi: Gülsen Akyol Mutlu