ŞEBİNKARAHİSAR FESTİVALİ KELKİT VADİSİNDE SES GETİRDİ

KENT KÜLTÜRÜ HAVASINDAKİ FESTİVALİN TADI DAMAKLARDA KALDI

Şebinkarahisar halkı 3 gün devam eden festivale doyamadı.

Şebinkarahisar da  5 yıldır çeşitli nedenlerden dolayı yapılamayan festival etkinliği bu yıl yapılınca , halk ve esnaf  ve gurbetçiler birlik beraberlik  çerçevesinde gerçekleşen festivale müziğe, şölene ve çeşitli etkinliklere doyamadığını dile getirdi. Şebinkarahisar Kaymakamlığı komitesinde Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde STK ve esnaf işbirliğinde organize destek sağlanarak yapılan 5. Şebörüldü.zinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz festivalinde ilçede büyük oranda hareketlilik sağlandı. Kent kültürü havasında yapılan ve Kelkit Vadisinde ses getiren Şebinkarahisar festivaline 3 gün boyunca yaklaşık 100 bin vatandaşın iştirak ettiği görüldü. Festivale Siyasi temsilciler ve mülki amirler katılımsağladı.

Ev sahipliğini üstlenen Belediye Başkanı Şahin Yılancı tüm katılım sağlayan ve emeği geçenlere şu ifadelerle teşekkür etti.

 

***""Festivalimize teşrifleriyle bizleri onurlandıran Milli Savunma Eski Bakanımız Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Nurettin Canikli'ye teşekkür ediyorum.

***Festivalimize teşrifleriyle bizleri onurlandıran Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğulları'na , bizleri yalnız bırakmayan Çamoluk Kaymakamı Şebinkarahisar Kaymakam V. Mustafa Demir' e teşekkür ediyorum.

***Teşrifleriyle festivalimizi onurlandıran Ak Parti Giresun Milletvekilllerimiz Sayın Cemal Öztürk'e,Kadir Aydın'a,Sabri Öztürk'e,Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'a,22.23 ve 24.Dönem İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ünal Kacır'a,Salih Kacır Ağabeyimize,misafir Belediye Başkanlarımız Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e,Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'a,Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu'na,Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu'ya teşekkür ediyorum.

***5.Şebinkarahisar Kültür,Sanat ve Ceviz Festivalimize desteklerinden dolayı ana sponsorumuz Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve tüm yönetim kurulu üyelerine,Şebin Siad Başkanı Altan Güneş'e,Kocaeli Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan Avutman'a,İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan'a,Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av.Ali Yaşar Yücel'e,Şebder Başkanı Prof.Dr.Tayfun Yücel'e,Şebinkarahisar Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan'a,Şoförler Odası Başkanı Muhlis Aslan'a,Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Bölük'e,Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hicabi Gürsoy'a,ismini unuttuğum tüm STK'larımıza ve tüm sponsorlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

***Ses ve sahne performanslarıyla festivalimize renk katan Ruşen Aydeniz'e,Resul Dindar'a,Yasin Yeşil'e,Orhan Ölmez'e,kemençeyi konuşturan adam Emre Gürsoy'a ve Derya Uluğ'a teşekkür ediyorum.

***Festivalimize her zamanki gibi renk katan fenomen sunucu,fahri hemşehrimiz Ateş Bey'e,ses-sahne-ışık ve tüm organizasyondan sorumlu EFC Organizasyon Cevdet Mucuk'a teşekkür ediyorum.

***VE TEŞEKKÜRÜN EN BÜYÜĞÜ TÜM ŞEBİNKARAHİSARLILARA

Yıllardır yaşanan olumsuzluklardan dolayı ertelemek zorunda kaldığımız ve herkesin özlemini çektiği 5.'sini düzenlediğimiz festivalimize ilçemizden,komşu ilçelerden,gurbetten gelen katılan tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.Festival için günler öncesinden ve 3.günlük festival boyunca özveriyle çalışan mesai arkadaşlarım,belediye personellerime çok teşekkür ediyorum.Basınımızın değerli temsilcileri Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar'a,Anadolu Ajansı ve Yeni Şebinkarahisar Gazetesi temsilcisi Ahmet Yeles'e ,

Ak Haber Ve Şebinmedya Bölge  Temsilcisi Gülsen Akyol Mutlu'ya,

Hami Yıldırım'a,Remzi Gömürlü'ye,Engin Ayar'a,İhlas Haber Ajansı temsilcisi Metin Kütükçü'ye,Drone çekimleri için Serkan Bayraktar'a teşekkür ediyorum.Konaklama ve ulaşım hizmetleri için Colonia Park Otel'e,Hancılar Otel'e ve Selinay Otel'e teşekkür ediyorum.Daha mutlu,daha güzel festivallerde bir ve beraber olmak dileklerimle." dedi.

ŞEBİN MEDYA: GÜLSEN AKYOL MUTLU