Sahnede duygusal anlar yaşayan sanatçı..

Sanatçı Yasin Yeşil Sahnede Duygusal Anlar Yaşadı..

Şebinkarahisar da 26. düzenlenen Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin 2. akşamında sahne alan THM Sanatçısı Yasin Yeşil, bir birinden güzel türküleri okurken çok özel bazı duygularını hemşerileriyle paylaştı.

Sanatçı Yeşil; " Bir Şebinkarahisarlı olarak kendi ilçemde sahne almaktan ve burada olmaktan çok gurur duydum. Bu benim 2. sahne alışım. Ancak Festival olarak bu bir ilk oldu ve hep arzu ettiğimdi. Sevdiğim sanatımı sevdiğim müziklerimi siz değerli halkımıza okumaktan büyük haz alıyorum. Bana bu anı yaşatan Başkanımız Şahin Yılancı'ya ve vesile olanlara teşekkür ediyorum dedi..

Çok özel duygularını ise şöyle ifade etti..
" 1993 yılında askerdeydim babamın vefatını bana söylemediler ve 8 ay sonra köyüm Saraycık'a döndüğümde bir ağabeyimzi tarafından öğrendim. benim için büyük bir yıkımdı. O nedenle babam türküsünü yazdım. Annemi 2006 yılında 23 Ağustos ta kaybettim ve yıllar sonra annemin ölümünden bir gün sonra yani 24 Ağustos ta burada sahne alarak sizlerle buluştum. Hayat bizi bir taraftan ağlatırken bir taraftan da güldürüyor. Önemli olan bu gün festivallerde olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmek" diyerek annem ve babam türkülerini ve birbirinden güzel eserlerini okumaya devam etti.
Halka birlik beraberlik içinde yaşamanın en güzel mutluluk olduğu mesajını verdi.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu