ORTAK PAYDAMIZ GİRESUN SEVDASI

ORTAK PAYDAMIZ GİRESUN SEVDASI

Ortak paydamız Giresun Sevdası ” diyerek bir araya gelen Giresun Federasyonu yöneticileri ile Giresun Medya Platformu yöneticileri 23-28 Ekim tarihlerinde yapılacak ‘’Giresun günleri’’ ile Giresun gündeminde öne çıkan konular hakkında istişare ve görüş alışverişinde bulundular.

Giresun federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu’nun iş yerinde yapılan ön toplantıda gündemdeki konularında dile getirildiği toplantıda görüş ve düşüncelerini paylaşan ve toplantı daveti için teşekkürlerini sunan Giresun Medya platformu yönetim kurulu üyeleri tek tek görüşlerini açıklayarak tavsiye niteliğinde konuların ele alınmasını önerdi.

Ev sahipliğinden dolayı Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu’ya teşekkür eden Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, ekip arkadaşlarımın hepsi haber üreten, STK’ların en büyük destekçisi toplum yararına gönüllü faaliyet gösteren ve ortak paydaları Giresun sevdası olan arkadaşlardır. Giresun Medya Platformu ile 12 yıl boyunca Giresun Federasyonu ile yaptığımız iletişim alanında iş birliğini daha güçlendirerek Giresun camiasının birlik, beraberliğine katkı sunmaktır.

Giresun ortak paydasında yapacağımız her çalışma bu şehrin en büyük sermayesi olacaktır. Bu gücümüzü ve potansiyelimizi herkes görmeli ve bilmelidir’ ’dedi

Giresun federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu; ’Amacımız toplumsal birlikteliği öne çıkarmak, doğduğumuz toprakların kültürünü doğal güzelliklerini tanıtmak ve doyduğumuz topraklarda gücümüzü ortaya çıkarmak ve halkımızla kaynaşmasını sağlamak, marka ‘şimdi Giresun zamanı’’ sloganı “Giresunlunun kalbi her sene olduğu gibi ’Giresun Günlerinde’’ atacak ve efsane sloganımız olan ‘’Giresun gabuğunu gırdı” sloganı ile insanların hafızalarına yer ettik ve etmeye devam edeceğiz" , dedi.

Giresun Turizmine dair sorunların öne çıktığı ve konu ilgili yoğun istişarelerin konuşulduğu ve tartışıldığı toplantıda, önümüzdeki zaman dilimi içinde geniş bir toplantı yapılarak kamuoyuna açıklama yapılacağı kararı alındı.
Oldukça verimli geçen toplantıya Giresun federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu ve Başkan yardımcıları Murat Ay ile Zafer Tahmaz katılırken, Giresun Medya Platformu olarak Başkan Sadi Toygar ile Başkan Yardımcıları Metin Ruşen,Aydın Kömürcü ve Kazım Karaçoban katıldılar.

Yenikapı Giresun günleri etkinlik alanı hakkında bilgi veren Federasyon Başkan Mehmet Kuğu, ödüller ve plaketler ile ilgili ofis standı önünde hatıra fotoğrafı çekiminde sonra Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Giresun ve Şebinkarahisar doğal güzelliklerini sergileyen körüklü kartpostalı Başkan Kuğu’ya hediye etti.