CUMHURİYET HALK PARTİSİ 95 YAŞINDA

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 95 YAŞINDA

Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıldönümünü Giresun Atatatürk Meydanı’nda kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Giresun’da düzenlenen CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlama programına, İl Başkan Vekili Murat Bektaş, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi Üyeleri, Gençlik Kolları, Kadın Kolları başkan ve üyeleri ile partililer katıldı.

Törene katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada;

“Değerli arkadaşlar, partimizi kuran, bugün aramızda olmayan herkesi saygıyla anıyorum. Partimizin teşkilatlarında görev yapan, partimize gönül veren herkesi saygıyla selamlıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Bu onur en büyük madalyamızdır.Türkiye’deki her dört kişiden biri CHP etrafında birleşiyorsa, bu cumhuriyet’e bağlılıktır, Atatürk’ün ilkelerinden sapmadığımız, sapılmaması gerektiğinin göstergesidir. Bazı partiler iktidar olurlar, dönemleri bitince yüzde birlere düşüp, yok olurlar. CHP hiç bir zaman bu durumlara düşmemiştir, düşmeyecektir.CHP’nin kuruluşu zaten bu ülkenin temelidir. Bunun için Cumhuriyet’e bağlılık, Atatürk’e bağlılık, devrimlere bağlılık, laikliğe bağlılık, devletçiliğe bağlılık, bizim partimizin temel ilkeleridir.

Şuanda CHP dimdik ayakta, Cumhuriyet’in bekçisi ve koruyucusudur. Son zamanların söylemi, her şeyi dış güçlere bağlıyorlar. Bugün hava bulutlu, adres güçlerdir. Dış güçlere karşı,emperyalizme karşı, bizim kadar, Atatürk kadar mücadele etmiş dünya da,ne bir devlet adamı, ne de bir komutan var. Atatürk emperyalizme geçit vermemiştir. Fındığın fiyatı düşük, bunuda dış güçlere bağlıyorlar. Biraz yerele giriyoruz ama fındığın fiyatını kim belirleyecek ? Fındığın fiyatını neden dış güçlere bırakıyorsunuz ? diye sormamız gerekiyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partili olmaktan onur duyuyoruz. Bizler buralarda belki 20 yıl daha bulunacağız, çocuklarımız, torunlarımız ilelebet partimizin ilkelerini savunacaklar, koruyup kollayacaklardır.

Başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşuna, CHP ilkelerine hizmet etmiş, geçmişten bugüne kadar sorumluluk üstlenen herkese şükranlarımı sunuyorum. Partimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum.” dedi.