BAŞKENT ANKARA DA  SİVAS GÜNLERİ...

BAŞKENT ANKARA DA  SİVAS GÜNLERİ 

Sivas Valiliği öncülüğünde Sivaslı Kurumlar ile ASİDEF (Ankara Sivaslılar Dernekler Federasyonu) tarafından düzenlenen 4. "Başkentte Sivas Günleri" bugün düzenlenen törenle açıldı..

Etkinliğe, Sivas Valisi Davut Gül, eski bakanlardan Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile bazı milletvekilleri de katıldı.

Markette Böyle Domates YOK Sadece Koyulhisar Beldesinde I Başkentte Sivas Günleri 2018

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Başkentte Sivas Günleri" etkinliğinin açılışında konuştu.

Anadolu'da kurulan bütün medeniyetlere ev sahipliği yapan Sivas'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı şehir olduğunu anımsatan Yıldırım, Sivas'ın, "Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece" diyen Aşık Veysel'i kazandırdığına dikkati çekti.

Pir Sultan Abdal'ın diyarı olan Sivas'ın birliğin, beraberliğin, kardeşliğin merkezi olduğunu vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"İşte sema da bizim, semah da bizim. Alevi de bizim Sünni de bizim. 81 milyon hepsi bizim. Biriz, beraberiz, kardeşiz, birlikte Türkiye'yiz. Salı günü hicri yılbaşı. Peygamber Efendimizin Mekke'nin karanlığından Medine'nin aydınlığına çıktığı tarihin başlangıcı. Muharrem ayımız hem umut ayıdır, hem hüzün, matem ayıdır. Umut ayıdır çünkü Hicretin başladığı aydır, hüzün ayıdır, çünkü iktidar hırsı yüzünden Hazreti Ali Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin'in ve 71 akrabasının katledildiği Kerbela olayının da gerçekleştiği aydır. Hüzünlerimizi paylaşacağız, azaltacağız. Mutluluklarımızı, umutlarımızı paylaşacağız, çoğaltacağız. Böylece ülkemizi aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağız." dedi.