ŞEBİNKARAHİSAR DA TRT ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR..

ŞEBİNKARAHİSAR DA TRT ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR..

Şebinkarahisar TRT ekranlarında

Osmanlıya Sancak beyliği, Türkiye Cumhuriyetinin Vilayetliği ile damgasını vurmuş, tarihsel geçmişi ile önemi bir değere sahip Şebinkarahisarın geçde olsa tanımına önem verilmeye başlandı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu daha öncede bir çok tanıtım programlarında Şebinkarahisara yer versede, tanıtım konusu yeterli ve etkili istenilen düzeyde olması bekleniyor.

Dillere destan Osmanlıdan kalma muhteşem kalesi,camileri,ekseriya gelen ecnebiler ve Hristiyanların merak ve hayretle baktıkları Meryemana Manastırı,tarihin derinliklerine doğru yok olmakta olan kiliseleri, çeşmeleri, hayratları, Osmanlı mimari izleri, yerel dokuma sanatı, dil, tarih, edebiyat, vs.vs.. ile bir bütün olarak, Öz türkçesi, şiveleri, davranış, hitap, ağırlama, hürmet, geleneksel eğlence kültürü, yöresel müziği, oyunları, yemekleri ile ŞEBİNKARAHİSAR..

İşte Buram buram Türkiye kokan bir şehir...

Şebinkarahisar Belediyesinin sosyal medyadan da duyurduğu üzere;

"Belediyemizin ev sahipliğinde ilçemizin tarihi ve turistik mekanları ile yöresel ürün üretim tesislerinde çekimler yapılıyor.Ara Güler'in köyünde de yapılacak ve hayatından kesitler aktarılacak olan çekimlerin tamamlanmasının ardından program TRT kanalında yayınlanacak."