Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir Görevine Başladı

Şebinkarahisar İlçe Kaymakamı  Görevinin Başında

 

471 mülki amiri kapsayan 2018 yılı kaymakamlar kararnamesi ile Adana / Pozontı  İlçesi Kaymakamı iken  Giresun / Şebinkarahisar’a atanan Taner Tengir bu gün  göreve başladı.

Ayağının tozuyla Şehit Tank Ufuk Aktağ’ın ailesini ziyaret ederek   akabinde Hükumet Konağı önünde kurum amirlerince karşılanan İlçe Kaymakamı Taner Tengir , makamına gelerek karşılama töreninde bulunan kurum amirleri ile tanışarak her kurum tarafından yürütülen  iş ve  işlemler hakkında bilgiler  aldı.

Kısaca kendisinden bahseden kaymakam Taner Tengir ; bu gün göreve başlamasıyla birlikte bu vatan için canlarını feda eden şehitler ve şehit ailelerinin ziyaretine önem verdiğini , Şehit Kara Tank  Ufuk Aktağ’ın ailesini ziyaret ettiğini belirtti.

 1975 doğumlu olduğunu ,  Mülki Amirlik ünvanıyla 13. yılını tamamladığını, ilçede hep birlikte güzel işler yapılabileceğini,  bölgeye ve ilçeye ilk kez geldiğini  ve ilçe hakkında bilgiler aldığını aktardı.

 Makamında ilk konuşmasını gerçekleştiren Taner Tengir şu açıklamalarda bulundu.

“Memleketimizin her yeri bizimdir ve bize aittir.  Bu günde inşallah besmele ile Şebinkarahisar ilçemizde  görevimize başladık. Buraya gelmeden evvel Şehit  Tank Ufuk  Aktağ’ın  ailesine uğradım ve hayır dualarını alarak geldim”. . dedi.

Kaymakam Taner Tengir; yurdun bir çok bölgesinde kaymakamlık görevlerini yürütürken  önceki  ilçe kaymakamlarından Şenol Bozacıoğlu,  Avni Oral, Erkan Kalender ve Erdoğan Kanyılmaz ile zaman zaman çalışmalar yaptığını  dile getirdi.

Bölgenin coğrafi yapı ve iklim şartlarına değinen Sayın Tengir;

“ burada halkımızla içiçe olacağız . İl toplantılarına katılımın dışında çoğunlukla vaktimizi Şebinkarahisar da halkımızın içinde geçireceğiz ve iç içe olacağız “ dedi.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir, vatandaşlar tarafından  makamında yapılacak ziyaretlerde çiçek ve çiçek türü hediyelerin  getirilmemesini  ifade ederek , makamın halka açık olduğunu ve hayırlı görevlerle tüm Şebinkarahisar halkı ile birlikte olduğunu açıkladı.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir’in Öz Geçmişi

1975 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

 Kaymakam adaylığı  süresince çeşitli staj dönemlerinden geçerek , Sheffield Üniversitesi Management  School ‘ da İngilizce eğitimi aldı ve İngiliz İdari, Sistemini inceledi.

TODAİE’de 40.Dönem Kamu Diplomasisi kursunun ardından 93.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek,03.03.2009 tarihinde Yozgat Aydıncık Kaymakamı olarak göreve başladı.   Sırasıyla Erzurum  Pazar Yolu ilçe Kaymakamlığı, Ağrı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Vali Yardımcılığı görevleri sırasında  Ağrı İl Özel İdare Genel Sekreterliği ve  Ağrı Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Ardahan Aktaş Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği görevinin ardından  Pozantı İlçe Kaymakamlığı görevinde bulundu. Kaymakamlar atama kararnamesiyle Şebinkarahisar Kaymakamlığı’na atanarak 19 Eylül 2018 tarihinde göreve başladı. İngilizce bilen İlçe Kaymakamı Taner Tengir evli ve iki erkek çocuğu babasıdır.

 
Şebin medya ve Demirören Haber Ajansı adına İlçe Kaymakamı  Taner Tengir’e hoş geldiniz der, görevinde başarılar dileriz.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu