ŞEBİNKARAHİSAR HEYETİ MECLİSTE

Şebinkarahisar  Heyeti  TBMM' de

Ankara da bir takım ziyaretlerde bulunan  Şebinkarahisar Heyeti , TBMM de Ak Parti  Giresun  Millet Vekili Cemal Öztürk  ve Ak Parti İstanbul Millet Vekili Hasan  Turan‘ı  makamında ziyaret etti.

Siyasi temsilcilerden İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan ,STK Temsilcilerinden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Bölük, Esnaf ve Kefalet Kredi Koop. Başkanı Hicabi Gürsoy, Şöforler ve Nakliyeciler  Odası Başkanı Muhlis Aslan,  Ziraat Odası Başkanı  Muhlis Arslan,  Üniversite  Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Rafet Sarıöz, Dernek üyeleri Cavit İşcan ve Tekin Teker,   İlçe Esnaflarından ( Ak Parti Önceki İlçe Başkanı)  Ahmet Bölük  ve Ümit Üçler, Şenel Dikmen,  MYO Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fatih Aygün,  Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel,  Emekli Maden  Mühendisi Ali   İşcan , Altınçevre Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Koç ve Şebinmedya Bölge temsilcisi,  DHA muhabiri Gülsen Akyol Mutlu tarafından oluşturulan heyet ile ziyaret gerçekleşti.

Heyet, AK Parti Giresun Millet Vekili Cemal Öztürk’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu.  Ziyaretten memnuniyet duyan  Milletvekili Sayın Öztürk ; ilçemizin genel sorunlarının çözümü hakkında bilgi aktardı. 

"Sular bolken testinin ağzı dardı, sular azaldı testinin ağzı geniş" cümlesiyle mizahi bir yaklaşımdaa bulunan Sayın Öztürk , heyete her türlü sorun şikayet ve istekleri dinlemek ve çözüme ulaştırmak için burada varız. Siz isteyin biz verebişliyorsak verelim, veremiyorsak ta nedenini bildirelim" dedi.  

Heyet tarafından, ilçede büyük önem arz eden doğalgaz, üniversitede azalan öğrenci sayısının nedenleri, ulaşım sorunları, ilçede yapılması planlanan ve yapım aşamasında olan göletler  gibi sorunlar dile getirildi.

Ak Parti Giresun Millet Vekili  Cemal Öztürk ; Şebinkarahisar STK ‘nın etkin bir sese sahip olduğunu , bu ziyaretlerin sık sık gerçekleştirilmesi gerektiğini  ve Şebinkarahisarlıların  sorunlarını çözüm noktasına ulaşıncaya kadar takip ettiklerini , bölgede önemli bir rol oynadıklarını ifade ederek,  yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve meclisin kapılarının sonuna kadar  açık olduğunu belirtti.

MİLLETVEKİLİ HASAN TURAN’A ZİYERET

 Şebinkarahisar STK ve İlçe Esnaflarının katılımıyla oluşan heyet mecliste ikinci ziyaretini AK Parti İstanbul Millet Vekili Hasan Turan’a gerçekleştirdi.

Heyet; yeni meclise seçilen  Sayın Turan’a başarılar diledi.  Vekil Hasan Turan, heyetin ziyaretinden memnuniyetini dile getirirken , kendisinin Pirazizli olduğunu Şebinkarahisar halkını çok başarılı bulduğunu ve sevdiğini  Şebinkarahisar STK’nın   başarılı  sonuçlar  elde edinceye kadar mücadeleci olduğunu ifade etti..

Heyet, Sayın Vekillere iyi dilek ve temennilerle bulunarak meclisten ayrıldı.

Şebinkarahisarlılardan Ankara Vakfına Ziyaret

IMG_4348.JPG - 135,26 kB

Şebinkarahisar heyeti Ankara Vakfına ziyarette bulundu. Vakıf Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel gün boyunca heyetle birlikte ziyaretlere katılarak ev sahipliği yaptı.   Yenişehir Mithatpaşa caddesinde bulunan Ankara Şebinkarahisar Vakfı binasında hemşerilerini ağırlayan Av. Ali Yaşar Yücel  ziyaretten duyduğu memnuniyeti bildirerek , birlik ve beraberlik içinde olmanın güçlü sonuçlar doğuracağını,  ilçede meydana gelen olumlu ve olumsuz gelişmelerde Ankara Vakfının da bilgilendirilerek destek sağlayabileceğini , STK’nın  güçlü  bir birliktelik içinde olduğunu sözlerine ekledi.

Heyet; Ankara Vakfı’nın ilçe adına yaptığı çalışmalara teşekkür ederek iyi dilek ve temennilerde bulundu .

Heyet; gün içerisinde, Yurdumuzun kurtarıcısı Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ANITKABİR de kabri başında andı..

Şebinkarahisar Heyeti  bu birlikteliğin ilçenin  tüm sorunlarının çözümünde bir ve beraber olarak devam edeceğini , her şeyin ŞEBİNKARAHİSAR  ve ŞEBİNKARAHİSAR GELECEĞİ   için olduğunun altını çizdi..  

Şebinmedya: Gülsen Akyol Mutlu