Şebinkarahisar da kadın girişimci ...

GİRİŞİMCİLİĞİNİ KOSGEB'İN DESTEĞİYLE BÜTÜNLEŞTİRDİ..

Şebinkarahisarda kadın girişimci Serpil Palabıyık , açmak istediği küçük ölçekli yöresel ev lezzetleri işletmesi için KOSGEB ten destek alarak açtı.

Girişimci Serpil Palabıyık şu açıklamalarda bulundu.

"Hayalim bir dükkan açıp el emeğimizle hazırladığımız yöresel ürünlerimizi burada halkımıza sunmaktı. Hayal ettim ve ĶOSGEB İle tanıştım , projemi açıkladım.. Var olan belgemle talepte bulundum.. Tüm engelleri aştım ve 50 bin talebimize karşı 17 bin hibe desteği alarak iş yerimizi açtık. Ayrıca KOSGEB 2 yıl boyunca kira dedteği ve çalıştıracağımız işçi maaşı desteğide sağlamaktadır..
Bu anlamda destek veren KODGEB 'e çok teşekkür ediyorum.
Ben ev hanımı olarak küçük ölçekli iş yerimde , fırınkuru, erişte, hamur çorbalığı, şehriye, siron ve cevizli katmer, çökelikli, fetir v.b bir çok yöresel kuru yiyeceklerimizi yaparak toptan ve perakende satışını yapıyorum.
Talep edenlete kargo ile gönderiyorum, dayanıklı yöremiz ürünleri hizmetinde ilçede ve ülkede büyümeyi hedefliyorum. Üretken bir yurtaş olmaktan mutluyum çünkü ekonomiye katkı sağlamak vatandaşlık görevimizdir. İlçede kadın girişimcilikte örnek olan Serpil Palabıyık, işimi zevkle yapıyor ve çeşitlerimizde kalitemizle tek olmayı hedefliyorum " dedi


Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu