KAYMAKAM UZUNOĞLU'NUN "1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ" MESAJI

SUŞEHRİ KAYMAKAMI ENDER FARUK UZUNOĞLU'NUN "1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ" MESAJI

"Dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yön gösteren kıymetli büyüklerimizin “Yaşlılar Günü” nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk toplumunda sevgi, saygı, merhamet ve hoşgörü gibi duygular asırlar boyu sürmüş, Türk toplumlarının tarihin her sahnesinde yerlerini almalarında önemli bir görev üstlenmiştir.
Bu manada yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen en önemli görevlerdendir.
Yaşlılar Günü toplumumuzu bugünlere taşıyan yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması açısından önemli bir fırsattır. Tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri veren milletimiz, bu geleneğine sahip çıktığı sürece de geçmişinden haberdar olacak ve geleceğine daha emin bir şekilde bakabilecektir. Yılın her günü büyüklerimizi hatırlamak ve onlara bunu hissettirmek hem insanlık hem de mensubu olduğumuz medeniyetin bir gereğidir. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen; tecrübenin temsilcisi yaşlılarımız, bizim en kıymetli hazinelerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bugünlerimizin mimarı olan saygıdeğer büyüklerimizin Yaşlılar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı, huzurlu, mutlu uzun ömürler diliyor, ellerinden hürmetle öpüyorum."