SARAYCIK MUHTARI KESİK BAŞKAN SEÇİLDİ..

SARAYCIK MUHTARI KESİK BAŞKAN SEÇİLDİ..

Şebinkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanlığına Saraycık Muhtarı Cafer Kesik seçildi.

2 yılda bir yapılan Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimi Muhtarlar Derneği lokalinde yapıldı. 15 mahalle, 62 köy muhtarlarından oluşan toplamda 77 muhtarın bİrliktelik sağladığı başkanlık seçiminde 40 muhtar seçimde yer alarak tek aday olarak adı geçen Cafer Kesik'e oy verdiler. 40 oyla başkan seçilen Cafer Kesik, iki yıl önce de aynı derneğin başkanlığını yapmış ve 2 yıldır yerini Yusuf Koç'a devretmişti. Şimdi ise aynı derneğin başkanı olarak 2 yılllığına bayrağı devraldı.

Başkan Cafer Kesik seçilirken , Başkan Yardımcısı da Metin İncekara oldu.

Başkan Kesik şu ifadelerde bulundu.." Muhtarlarımızın bağlı bulunduğu dernwğimiz faaliyetlerini yürüten tüm başkanlarımıza ve muhtarlarımıza saygı ve sevgi ile teşekkür ediyorum. Bana emanet ettikleri bayrağı muhtarlığa layık bir görev anlayışı içerisinde yürüteceğime söz veriyorum... İlk faaliyet olarak ta bizlere bu yurdu canları başları uğruna kazanan Mustafa Kenal Atatürk , silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygı ile yad ederek, şehitlerimize VEFA adına tüm muhtarlarımızla birlikte Çanakkale Şehitlerini Anma adına Çanakkale'ye götürme sözü veriyorum, bizler millet olarak vatanını seven uğrunda ölen , bir karış toprağını kimseye vermeyen , vatan bayrak en değerli varlığımız maneviyatımızdır diyebilen toplumuz...

"Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır....Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" diyerek maneviyatın , vatanseverliğin, muhtarlarında buna örnek olması gerekliliğinin altını çizdi..

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu