ŞEBİNKARAHİSARLILARIN İSTANBUL BULUŞMALARI

ŞEBİNKARAHİSAR'IN 47. KAYMAKAMI TANER TENGİR İSTANBULDA ŞEBİNKARAHİSARLILARLA BULUŞTU..

KAYMAKAM TENGİR YAPTIĞI KONUŞMADA HALKIN BEĞENİ VE TAKTİRİNİ TOPLADI

BELEDİYE BAŞKANI YILANCI, PROJELERİ ANLATTI

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen istişare ve tanışma toplantısında Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İstanbul'daki köy/mahalle dernek başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Toplantının ana gündemi Şebinkarahisar’ın geleceğe yönelik planları ile tanışma ve kaynaşma amaçlı yapılan toplantıya ilgi büyüktü.
Şebinkarahisar dışında hemşeri kimliğimize saygınlık kazandıran, faaliyetleri ile memleketimizin yüz akı olan derneklerimizin faaliyetleri övgü ve takdir ile izlenirken, Şebinkarahisar genel ve yerel idareciler ile zaman zaman İstanbul’da bir araya gelinerek memleket için neler yapılması konusunda da hizmet planları yapılmaktadır.
54 yaşına giren Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, kuruluş tarihinden itibaren yaptığı sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler ile hemşerilerinin güç kaynağı oluyor. Şebinkarahisar kültürünü hakkı ile temsil eden Dernek, Şebinkarahisar adını sürekli gündemde tutup, herkesin ilgisini çekiyorlar
Sivil toplum kuruluşlarının toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekildiği toplantıya Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar vakfı Başkanı Avni İşçan, Şebinkarahisarlı sanayici ve iş adamları Dernek Başkan Altan Güneş, Şebder Başkanı Prof.Dr. Tayfun Yücel ve Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman ve köy/mahalle dernek Başkanlarının katıldığı toplantı etkin ve verimli geçti
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Giresun günleri daveti üzerine İstanbul'a gelen ve kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile AK Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar’a teşekkür etti.


Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, slayt sunumu ile birlikte yaptığı konuşmada Şebinkarahisar Kent meydanı, Belediye hizmet binası şehir parkı ile tarihi eserlerin restorasyonu ve projeler hakkında bilgi vererek ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Göreve başlar başlamaz ilk iş olarak ilçe esnafını ve çarşı Pazar dolaşması, köyleri ziyaret etmesi ilçede büyük bir memnuniyet yaratırken, halkın da sempatisini kazanan Kaymakam Taner Tengir, İstanbul’da verdiği mesajlar ile de sivil toplum kuruluşlarının gönlüne girdi.
Sizler ile beraber Şebinkarahisar’a güzel eserler bırakacaklarını belirten Kaymakam Tengir, kapım sizlere her zaman açıktır, diyerek davette bulundu.
Sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz alarak fikirlerini ve düşüncelerini ifade ederek Şebinkarahisar için neler yapılabiliri masaya yatırarak köylerin sorunları ile ilgili Kaymakam Taner Tengir’e bilgi verdiler.

Konuşmacıların sorularının tek tek not alan Kaymakam Taner Tengir ile Belediye Başkanı Şahin Yılancı tanıtım ve bilgilendirmeden sonra STK temsilcilerinin sorularını yanıtladı.
Sayın Tengir konuşmanın sonunda İstanbulda bulunanŞebinkarahisar lı tüm STK 'nı ve vatandaşları sılalarına davet ederek , "burada deplasmandayım doğup büyüdüğünüz Şebinkarahisar da ev sahibi olarak sizleri davet ediyorum , ağırlamaktan gurur duyarım" diyerek
ŞEBİNKARAHİSAR'IN 47. KAYMAKAMI OLARAK GÖREV YAPTIĞININ altını çizdi.

ŞEBİN SİAD YÖNETİMİ , KAYMAKAM TANER TENGİR VE BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN YILANCI İLE BIR ARAYA GELDİ...

Şebinkarahisarlı sanayici ve iş adamları Derneği Başkanı Altan Güneş ve yönetim kurulu Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir,Belediye başkanı Şahin Yılancı ve Ak parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar ile Zeytinburnu Belediyesi sosyal tesislerinde sabah kahvaltısında bir araya geldiler.


Toplantıya Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek , Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı İlhan Avutman ve iş adamları Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı .
Şebinkarahisar iş dünyası hakkında bilgi veren Şenin siad Başkanı Altan Güneş, memlekete hizmet etme noktasında her zaman hazır olduklarını belirterek katılımlarından dolayı protokola teşekkür etti.
Tanışma ve bilgilendirme konuşmalarından sonra söz alan Kaymakam Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile Ak parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, 3 günlük İstanbul programlarında sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının ilgi alaka ve konukseverliklerinden dolayı memnuniyetini ifade ettiler

GMP - Saditoygar