GÖZKÖY'DE 60 YILLIK SU SIKINTISI SONA ERDİ

GÖZKÖY'DE 60 YILLIK SU SIKINTISI SONA ERDİ

Suşehrine bağlı Gözköy Köyün'de yaşanan 60 yıllık su sıkıntısı Kaymakamlığın özverili çalışması sonucu sona erdi.

İlçeye 7 kilometre uzaklıkta bulunan kışın 80,yazın 150 hane olan Gözköy Köyün'de 60 yıldır süren su sıkıntısının sona ermesi sonucu açılış gerçekleştirildi.

Açılışa Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Kurum Amirleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Uzunoğlu yaptığı konuşmada;
"Aslında burada çok, çok yıllar önce çözülmesi gereken bir sorunun çözüme ulaşmasının mutluluğunu yaşıyoruz, Muhtarımız ve köyde yaşayan vatandaşlarımız bize gelip durumu anlattınız suyumuz yok sıkıntıdayız dediniz bizde bunun üzerine İl Genel Meclis Üyelerimizle, Köylere Hizmet Götürme Birliğimizle, muhtarlarımızla bir araya geldik bu sıkıntıyı nasıl çözeriz dedik. Alternatifleri ortaya koymaya başladık, ortaya üç alternatif çıktı onları araştırdık, en sonunda da bir projede karar kılındı Belediyeye yazdık sağolsun Belediye Başkanımız Belediye Meclis Üyelerimiz uygun gördü bize bu suyu verdiler. Önümüzdeki sene KÖYDES devam ederse buraya güneş paneli koymayı planlıyoruz ve şunu da yaptık bu su kaçağı ve su israfı olmasın diye bütün hanelerimize su sayacı taktırdık. Su hayattır, yol medeniyettir. Devletin görevi, vatandaşına hizmettir insanı yaşat ki devlet yaşasın ben öncelikle Köy Muhtarımıza Dernek Yönetimine bu konuda benim en büyük destekçilerime ve bu işte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Kurban kesimi ve yapılan duanın ardından kurdele kesimiyle birlikte açılış gerçekleştirildi.