KARAİBRAHİMOĞLU: “ATATÜRK VE CUMHURİYET UNUTTURULMAK İSTENİYOR”

KARAİBRAHİMOĞLU: “ATATÜRK VE CUMHURİYET UNUTTURULMAK İSTENİYOR”

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Karaibrahimoğlu mesajında :

“Cumhuriyetimizin 95. yılını gururla, onurla cumhuriyetin kazanımları ve ulusal birliğimizi koruma kararlılığıyla bir kez daha kutluyoruz. Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur” dedi.

Cumhuriyetin kahramanlıkları destanlaşarak dilden dile aktarılan Türk milletinin en büyük günü olduğunu söyleyen Karaibrahimoğlu şunları kaydetti:

“ Son zamanlarda M. Kemal Atatürk ve Cumhuriyet unutturulmak isteniyor. Atatürk’ ün silah arkadaşlarının önderliğinde verilen, büyük mücadelenin sonucunda kazanılan Cumhuriyetimizi korumak, değerlerine sahip çıkmak vatandaş olarak hepimizin sorumluluğundadır. Ecdadımızdan aldığımız bu taçlı emaneti, güçlü yarınlara taşımak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Ülkemizin güçlü olması konusunda çocuklarımızı iyi yetiştirmek onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir.”

Karaibrahimoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza vesile olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması, bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, üyelerimizin ve tüm milletimizin Bayramını içtenlikle kutluyor, birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek devam etmesini diliyoruz”