ŞEBİNKARAHİSAR DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 95. YIL DÖNÜMÜ  ŞEBİNKARAHİSAR'DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Şebinkarahisar Kapalı Spor Stadyumunda yapılan törene İlçe Kaymakamı Taner Tengir,   Belediye Başkan V. İhsan Cağcağ,  Cumhuriyet Başsavcı V. Tuğba Bozdağ, Askerlik Şube Başkanı Rojhat Mert Parlak,  İlçe Jandarma Komutanı Vedat Gül, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kıran, bazı kurum amirleri,  Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP  İlçe Başkanı Sait Yeğen, İYİ Parti İlçe Başkanı Serhat Yılmaz ,   İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan , şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ve halk ve öğrenciler  katılım sağladı. 

İlçe Kaymakamı Taner Tengir'in , Belediye Başkan V.  ile birlikte protokol,  Şebinkarahisar halkı ve   öğrencilerin bayramını kutlamalarının ardından  bir dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın bayram mesajı okundu.

 İlçe Kaymakamı Taner Tengir tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. 

"29 EKİM CUMHURİYETİN ADIDIR FAZİLETTİR"  diyerek sözlerine başlayan 

Sayın Tengir " Cumhuriyet halkın kendi kendisini yönetmesidir. Bu tanım çok doğru bir tanım olarak kitaplarda geçen bir tanımdır. Ben bu gün burada kitaplarda geçmeyen Cumhuriyetin tanımını yapmaya çalışacağım.  Nedir Cumhuriyet?  29 Ekim Cumhuriyetin adıdır.  Fazilettir.  Kimsesizlerin kimsesidir Cumhuriyet. Bir ananın evladını,  huzurla güvenle okula göndermesinin adıdır Cumhuriyet. Ufukların, Oktayların, Birkanların ve nice şehitlerimizin adıdır. Kısacası, büyük devlet olmanın gereğidir CUMHURİYET "   dedi ve  başta Mustafa Kemal Atatürk ve O' nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum , gazilerimize acil şifalar diliyorum.  Bayramınız kutlu olsun, Türkiye  Cumhuriyeti Devleti ilelebet var olsun ".. diyerek sözlerine son verdi.  İlçe Kaymakamı Taner tengir tarafından  şehit isimlerinin yad edilmesi şehit ailelerini duygulandırdı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında   öğrenciler tarafından şiirler okundu , çeşitli gösteriler yapıldı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.  Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda  dereceye giren  öğrencilere ödülleri  verildi.  Resmi geçit töreni ile kutlamalar  sona erdi.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu