Kaymakama ilettiler kalorifere kavuştular

Şebinkarahisar'ın tek köy okulu olan  Uğurca köyü ilkokulu sobadan kalorifere geçti.

Köy okululları ziyeretlerinde bulunan İlçe Kaymakamı Taner Tengir' e okul müdürü Zeynep Sevinç tarafından sobadan kalorifere geçiş talebi iletildi. 6 gün içinde kalorifer tesisat işlemleri tamamlanatak 30 Ekim 2018 tarihinde  köy okulu kalorifer ile ısındı. 

Şehir merkezine 21 km mesafede olan ve 1953 yılında  eğitimine başlayan , ilçenin tek  köy okulu bulunan Uğurca Köyü İlkokulu sobadan kalorifere döndü. 

 İlçe Kaymakamı Taner Tengir,  yaptığı köy okulları ziyaretinde  okul Müdürü Zeynep Sevinç ve  öğrenciler tarafından talep edilen sobalı ısınmadan kaloriferli ısınma sistemine geçiş isteğini bir hafta gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturdu.  

Sayın Tengir; 24 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında ivedi bir şekilde kalorifer sistemlerinin kurulmasını sağlayarak  30 Ekim 2018 tarihinde  kaloriferli ısınma sistemine geçişi sağladı ve problemi ortadan kaldırdı. 

İlçe Kaymakamı Taner Tengir; "kış öncesi çocuklarımızın ısınma problemini çözdük , onlara her türlü desteği sağlayarak sahip çıkmalıyız. Bizler burada vatandaşa hizmet etmek ve vatandaşın sorunlarını çözmek için varız. " dedi. 

Sayın Tengir; İlçenin tek köy okulu olarak 3 öğretmen 36 öğrencinin ana sınıfları da dahil eğitim gören   tek köy okulu olduğunu belirterek başarılar dilediğini aktardı. 

Okul Müdürü Zeynep sevinç ise ;  bir hafta gibi kısa bir sürede sobadan kaloriferli ısınma sistemine geçiş taleplerini çözüme kavuşturan İlçe Kaymakamı Taner Tengir' e öğrencileri ve kendi adına teşekkür ederek şükranlarını sunduğunu aktardı.. 

Kaloriferler, Okul Aile Birliği kararı ile kalorifer yakma  sertifikasına sahip köydeki bir vatandaş tarafından yakılmaktadır.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu