ÇORUH EDAŞ’TAN TEKNOLOJİK YATIRIM: CBS MOBİL UYGULAMASI

 Basın bülteni - 30.10.2018

 ÇORUH EDAŞ’TAN TEKNOLOJİK YATIRIM: CBS MOBİL UYGULAMASI

"Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş’nin teknolojik yatırımlarından Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) mobil uygulaması “CBS Collector” hayata geçirildi…

Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürü Sedat Akkoyun, CBS Yönetmeni Esin İrhan, ilçe yöneticileri ve şebeke amirleriyle bir araya gelerek Coğrafi Bilgi Sistemleri “(CBS) Collector” uygulamasının tanıtımını gerçekleştirdi.

Giresun il merkezi ile birlikte on altı işletmedeki teknik ekibe, bilgisayarları haricinde son model yetmiş sekiz adet bas-konuş özellikli endüstriyel tip akıllı cihaz ve kırk iki adet endüstriyel tip tablet teslim edildi. Altyapısı hazırlanarak kullanıcılara teslim edilen endüstriyel cihazlardaki “CBS Collector” uygulamasının aktif ve hatasız bir şekilde kullanılması için İl Müdürlüğü CBS Personelleri tarafından tüm ilçelerdeki saha ekiplerine eğitimler verilmeye başlandı.

Her geçen gün önemi daha da artan Coğrafi Bilgi Sistemleri yatırımı ile sahadaki tüm şebeke verilerine canlı olarak çok daha kısa sürede ulaşılması, şebeke bilgilerinin güncellenmesi, arıza noktalarının tespit edilmesi ve sahanın daha doğru bir şekilde programlanarak arızalara en kısa sürede müdahale edilmesi amaçlanmaktadır.

 

Çoruh EDAŞ
Giresun İl Müdürlüğü"