AK PARTİ İLÇE BAŞKANI OKUYAR AÇIKLADI "ASILSIZ HABER "

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI OKUYAR AÇIKLADI "ASILSIZ HABER "

Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesinin Şebinkarahisar'dan taşınacağı hakkında çıkan haberlerlerle ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, asılsız haber olduğunu belirtti.

Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Okuyar'ın açıklaması;

"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI YA DA BAŞKA BİR YERE TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL."

"Son günlerde ilçe kamuoyunda, yerel gazetelerimizde ve sosyal medyada, ilçemizde bulunan Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılacağı yada başka bir yere taşınacağı şeklinde bir takım asılsız haberler yapılmaktadır.

Asla bir kaynağa dayandırılmayan ve yaklaşan yerel seçimler öncesi maksatlı bulduğumuz bu haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır. Asılsız olmasına rağmen, konu ile ilgili olarak ayrı ayrı, önceki dönem Milli Savunma Bakanımız Sn.Nurettin CANİKLİ, Giresun Milletvekilimiz Sn.Sabri ÖZTÜRK ve il Başkanımız Sn.Aytekin ŞENLİKOĞLU, konunun birinci muhatabı olan Adalet Bakanımız Sn.Abdulhamit GÜL ile birebir görüşerek ‘’ bu haberlerin asılsız olduğu ve Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılmayacağını hele hele de başka bir yere taşınmasının asla söz konusu olamayacağı’’ bilgisini almışlardır.

Yine yapılan görüşmelerde; daha önce ihalesi yapılmış fakat itiraz gerekçesiyle iptal edilmiş yüksek kapasiteli cezaevi projemizde, devletimizin ekonomik tedbir maksadıyla almış olduğu, ‘’başlanmamış projelerin ertelenmesi kararı’’ kapsamında diğer iptal edilen cezevi ihaleleri ile birlikte uygun görülen tarihte yeniden yapılacak, bu yatırımda mutlaka ilçemize kazandırılacaktır.

16 yıllık Ak parti İktidarında Şebinkarahisar’da kurum kapatılmamış, yaklaşık 150 kişinin çalıştığı Sosyal Güvenlik Kurumu, Sosyal Hizmet Merkezi, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yaşlı ve Engelli Bakım merkezi gibi son derece önem arz eden, hem ilçeye hemde bölgemize hizmet veren birçok kurum açılmıştır.

Bakanımız, Milletvekillerimiz, İlçe teşkilatımız ve Belediye yönetimimizle birlikte; ilçemizin, halkımızın, bütün hassasiyetlerinin, beklentilerinin ve taleplerinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ederek tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

Nejat OKUYAR
Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı"