ŞEBİNKARAHİSAR'DA HAYVAN SEVGİSİ

ŞEBİNKARAHİSAR'DA HAYVAN SEVGİSİ

YARALI KÖPEKLER TEDAVİ EDİLDİ.

Şebinkarahisar da yaralı halde bulunan 2 sokak hayvanı Giresun da tedaviye gönderildi..

Şebinkarahisar da araç çarpması sonucu yaralanan sokak hayvanlarını tedavi için DKMP Şefliği aracıyla Giresun da özel bir kliniğe götürdü.

02 Kasım 2018 günü Giresun caddesinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan sokak köpeği gören vatandaşların Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eda Menzilci Kuru'ya ihbarları sonucunda yardım eli uzatıldı.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi ve HAYKONFED Şebinkarahisar Temsilcisi Eda Menzilci Kuru ise Şebinkarahisar Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği'nden yaralı hayvanların Giresun da tedavisi için nakil desteği istemesi üzerine Şebinkarahisar Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği aracı ile Giresun da özel bir kliniğe götürülen iki sokak hayvanı tedaviye alındı.

Araç çarpması sonucu ön sağ kol kırık olan sokak hayvanının tedaviye yanıt verdiği ve şehir mezbanesi önünde ön kol kırık olarak bulunan 2 aylık yavru olan diğer yaralı sokak hayvanın da Giresun da özel kliniğin tedaviye yeterli olmaması nedeniyle Samsun da özel bir kliniğe gönderildiği ve burada ameliyata alındığı aktarıldı. 15 gün tedavisinin devam edeceği belirtildi.