BAŞKAN İŞCAN "felsefemizin sizler içinde ilham kaynağı olmasını dileriz."

BAŞKAN İŞCAN "felsefemizin sizler içinde ilham kaynağı olmasını dileriz."

ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI BİNASININ TADİLAT SONRASI AÇILIŞI YAPILDI.

Örnek çalışmaları ile farklılık yaratan Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan açılışta anlamlı konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmasına "Tarihin, Medeniyetin, kültürün ve hoş görünün merkezi olan Şebinkarahisar'ın İstanbul'daki evine hoş geldiniz" diye başlayıp sözlerine şöyle devam etti.

"Yarım asır önce hayal kurarak birlikte çalışma arzusu ile temelini attıkları Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarının ayak izlerini takip ederek, 1998 yılında İstanbul Şebinkarahisar Vakfımızı kurduk.

"Şükrü Genç'e teşekkür ediyoruz"

Vakfımızın gelişimine yakından bakmak ve vakfımızın yolculuğuna eşlik ederek onu zenginleştiren hemşehrilerimizi onurlandırmak için hep birlikteyiz." diyerek sözlerine devam eden Avni İşcan, "Mülkiyeti vakfımıza ait olan binamızın tadilatını gerçekleştiren içimizden biri değerli hemşehrimiz Sarıyer başkanımız Sayın Şükrü Genç'e teşekkür ediyoruz." dedi.

"Yüzlerce kişi bu çatı altında kendi hikayesini yarattı"

Başkan İşcan, "Kurulduğundan bu güne kadar Vakfımızın kapısından giren yüzlerce kişi bu çatı altında kendi hikayesini yarattı. Bu hikayeleri okurken, var olan sorunlarımızı içimizdeki gücü çıkararak çözmeyi, güvensizlik duygularımızı yok ederek daha iyiyi aramak için dünyaya açılmayı ve her zaman yenilenmek olan felsefemizin sizler içinde ilham kaynağı olmasını dileriz.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın sermayesi insandır. Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşlarının öncü olma vizyonu bizleri daima yeni dünyalara taşıyacağına inancımız sonsuzdur. Bu anlamlı yolculuğumuzda bizlere eşlik eden herkese teşekkür ederiz." dedi.

"Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecektir"
*** Dünyaca ünlü Şebin Cevizini toprakla buluşturdu.
Vakıf çalışmalarına konuşmasında yer veren başkan Avni İşcan, "Vakfımız, kurumsal sosyal sorumluluk bilinci ile Orman Bakanlığı, Ordu Ziraat Fakültesi ve Vakfımızın ortak girişimi ile Şebinkarahisar'da 100 dönümlük arazi üzerinde 1500 adet ceviz fidanını toprakla buluşturduk. Benze projelerle Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecektir. Özelde Şebinkarahisar'a genelde ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bireysel değil toplumsal fayda odaklı projeler yöremizi ve ülkemizi zenginleştirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına açılışımıza gelerek bizleri onurlandırdınız teşekkür ederiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Şebin Gündemi: Hüseyin Şenel Odacı