Turizm ve Kültür'ün Rotası Mavi karadenizde...

TURİZM VE KÜLTÜR ROTASI PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Mavi Karadeniz televizyonunda 30 Kasım Cuma günü Sadi Toygar sunumu ile yayınlanan ‘Turizm ve Kültür Rotası ‘’ programının konukları Gazeteci Ünal Akkuş, iş adamı İlhan Karakaya ile Ünal Ekinci, Şebinkarahisar gündeminde öne çıkan konuları istişare ederek durum değerlendirmesi yaptılar.

Yoğun ilgi gösterilen televizyon programına, Yazılı ve internet basını ile sosyal medyada çıkan haberleri değerlendiren konuklar Şebinkarahisar ‘ın gelişmesi ve kalkınması adına da görüş ve önerilerini sundular.

Yapılan hizmet ve projeleri de olumlu bulduklarını belirten konuklar, yapılan önerileri dikkate alındığı takdirde Şebinkarahisar’ın Turizm ile zirve yapacağını ve parlayacağını belirttiler.
Gülsen Akyol Mutlu’nun telefon ile bağlanarak gündemdeki haberleri okuması ve Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman’ın telefon ile bağlanarak programı takdir etmesi ve başarı dilemesinin ardından, konuklara gelen yoğun mesajlarda sorunlar ortaya konularak düşünceler aktarıldı.

Programda, doğalgaz sorunu, yüksekokullarda öğrenci nüfusu azlığı, İstanbul Karayolu güzergâhı inşaatının bitirilememesi, çöp sorunu, Vilayetlik konusu, Çatal Göl tesislerinin sahip çıkılması konuları ile Turizm ve Kültürel tarihi eserler meseleleri tartışıldı.

Turizm potansiyeli çok yüksek olan Şebinkarahisar geleceği açısından bu tür programların faydalı ve verimli olacağını belirten konuklar Gazeteci Ünal Akkuş, iş adamı İlhan Karakaya ile Ünal Ekinci program yapımcısı Sadi Toygar’a başarı dileklerinde bulundular

GİRMEP - Saditoygar