SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINA ŞEBİNKARAHİSARLI ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINA ŞEBİNKARAHİSARLI ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi (Peygamberimizin Hayatı) yarışmasında Giresun il derecesinin ilk iki sırasını Şebinkarahisarlı öğrenciler paylaştı.

Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Emine Tokar 1'inci, Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Zeynep Dilara Temiz 2'nci, Giresun İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Mervenur Özdemir 3'üncü oldu.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen sınav Giresun'da sekiz farklı ilçede yapıldı. Ancak yarışmaya Şebinkarahisar’daki okulların öğrencilerinin başarısı damga vurdu. İlk iki dereceyi Şebinkarahisarlı öğrencilerin paylaştığı yarışmada listedeki ilk 10’un beşinde yine Şebinkarahisarlı öğrenciler vardı.

Anadolu Gençlik Derneği Şebinkarahisar Temsilcisi Engin Koç ilde dereceye girenlere Giresun’daki Mekke’nin Fethi Kutlamasında ödüllerin verildiğini belirterek “Dernek olarak milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz. Lisesi gençler yarışmaya hazırlanmak için Ahmet Cevdet Paşa’nın “Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s)” kitabını okudular. Bu açıdan bakıldığında kaybedeni olmayan bir yarışmaydı.” dedi.


Engin Koç, başvuru aşamasından yarışma bitinceye, kitap dağıtımından gözetmenliğe kadar bu süreçte emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.