ŞEBİNKARAHİSAR DA KAR FESTİVALİ YAPILIYOR.

ŞEBİNKARAHİSAR DA KAR FESTİVALİ YAPILIYOR.

Şebinkarahisar da kış turizminin hareketlenme ve farkındalık oluşturmak adına bölgede ilki düzenlenen kar festivali organize edilmektedir.

Kaymakamlık,Belediye ve Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen KIŞ FESTİVALİ hazırlıkları başladı.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir festivalle ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada;

"İlçemizde bir kış festivali yapılması için vatandaşlarımızın bir talebi vardı o talebi ilçe Belediye başkanımız Şahin Yılancı ve geçtiğimiz günlerde ilçemizi ziyaret eden Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanımız Mehmet şimşek ile bir araya gelerek bir değerlendirme yaptık.

12 Ocak 2019 tarihinde (önümüzdeki hafta Cumartesi günü) bir festival yapmayı uygun gördük.Tarihin yakın olmasının sebebi halihazırda üniversite öğrencilerimizin sınavlarının başlayacak olması,20 ve 27 Ocak tarihlerinde İstanbul’da dernek ve vakfımızın kurul seçimlerinin olması,kısa süre sonra sömestr tatili ile ilçemizde eğitim gören üniversite öğrencilerimizin memleketlerine dönecek olması vb sebeplerden dolayı yakın bir tarihe almış olduk.

Peki neler olacak bu festivalde ; etkinlik alanımız kent meydanı olacak.Etkinlik boyunca çorba,çay,lokma tatlısı ikramları,ateş yakılması,horon,kemençe konseri,off-road gösterisi,havai fişek gösterileri,Fatih Camii önünden İstiklal Ortaokulu Konuk caddesinde ve Fatih Caddesinde kar olduğu takdirde kızakla kayak,bu amaçla 50 adet kızak kaymakamlık tarafından desteklenecek.Sürenin kısalığı sebebi ile böyle bir etkinlik yapılmasına karar verdik.

Geleneksel hale getirerek seneye daha geniş kapsamlı bir etkinlik yapılır.İlk defa yapılacak olması nedeniyle eksikler mutlaka olacaktır.Vatandaşlarımızın anlayışla karşılayacağını umuyorum.

Ayrıca; İlçemiz merkezdeki AVM altındaki sinema salonunda en geç 20 gün 1 aya kadar aktif hale getirilerek güncel vizyondaki filmlerin gösterimi yapılacaktır.Bunun için derneğimizin yeni bir film Makinesi Temin edeceklerinden dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum.

Ayrıca sinema salonunun mini bir tadilattan geçirecek olan Belediye Başkanımız Şahin Yılancı Beye de teşekkür ederim.

İstanbul Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneğimize teşekkür ediyorum"
diyerek tüm halkı davet etti.

FESTİVALE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN OTOBÜS KALDIRILACAK..

Dernek açıklamasında;
"Sn. Uyemiz 12 Ocak Cumartesi Şebinkarahisar'da duzenlenecek Kis Festivaline katilmak isteyenler icin dernek merkezimiz onunden ve Tepeustunden 11 Ocak Cuma aksami saat 19 da ucretsiz otobus kaldirilacaktir. Katilmak isteyenler Genel Sekreterimiz Ali Sutcu'ye (05322919153) isim yazdirabilirler."

Şebinkarahisar Ajans :Gülsen Akyol Mutlu