İTTİFAKIN BAŞKAN ADAYI ALP "BU ÇÖKÜŞ SÜRECİNİ DURDURACAĞIZ!..."

İTTİFAKIN BAŞKAN ADAYI ALP "BU ÇÖKÜŞ SÜRECİNİ DURDURACAĞIZ!..."

İYI PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OKTAY ALP OLARAK AÇIKLANDI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkan aday adayı olarak İYİ Partide yol alan Oktay Alp Başkan adayı olarak kabul gördü.

Sayın Alp yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti.

"Sevgili Şebinkarahisarlı Hemşehrilerim;
Daha önce, Şebinkarahisar’da İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi taban ve yönetimlerinin, Şebinkarahisarlı kanaat önderlerinin ortak bir aday üzerinde uzlaşma amaçlı görüşmeler yaptığını ve bu görüşmelerden, İyi Parti çatısı altında, benim belediye başkan adaylığımı içeren bir uzlaşma çıktığını beyan etmiştim. Bu gelişmelerden sonra, hem İyi Parti hem de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezleri ve İl yönetimleri, bu ittifak konusunda bilgilendirildi ve resmi müracaatımı İyi Parti Giresun il Başkanlığına yaptım. Bugün itibariyle, İyi Parti Genel Merkezi, Şebinkarahisar’da oluşan ittifakın kararını onaylayarak; belediye başkan adayı olarak ismimi ilan etmiştir. Yerel yönetimin seçileceği bir seçimde, yerel dinamiklerin eğilim ve kararlarını dikkate alıp, yerelde alınan karara saygı duydukları için, her iki genel merkeze, ilçem ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim.

Bütün bu gelişmeler, olağan bir şekilde işlemesi gereken süreçlerdi ve Genel merkezlerimiz bu kararımızı onaylayarak, bu süreci tamamlamıştır. Bundan sonraki süreçte, artık kendi geleceğimizi çizmemiz için, insiyatif bizdedir.

Önümüzde basit olarak iki yol var;

ya mevcut gidişata razı olarak, ilçemizin bu çöküş sürecini hazırlayan kuşak olacağız,

ya da yerel yönetimi değiştirerek, bu çöküş sürecini durduracağız!!!

Herkesin, işsizlikten, geçim sıkıntısından, Şebinkarahisar’ımızın yaşanabilir bir yer olmaktan çıktığından şikayet ettiği bir ortamda, yapılması gerekeni yaptık ve güçlerimizi birleştirerek, muhalefeti tek vücut haline getirdik.

Geçen seçimde de vurguladığımız üzere, yerel yönetimin, bu çöküşü durdurmak gibi bir görevi var. Klasik belediyecilik hizmetlerini yerine getiren bir belediyecilik anlayışı, ilçemizin hiçbir yarasına ilaç olmamış; gurbetçi hemşehrilerimizin ikametgahlarını taşıyarak, nüfusu 10.000’in üzerinde tutmak dışında bir şey üretemez hale gelmiştir. Bunun sürdürülemez bir durum olduğunu kabullenip, Şebinkarahisar’ın sorunlarını hep birlikte çözmek zorunda olduğumuzu kavramak zorundayız. Ya Şebinkarahisar’ın, işsizlik, göç, nüfusun yaşlanması gibi sorunlarını çözüp, ilçemizi var edeceğiz ya da mevcut durumu kabullenerek bu çöküşün birer tanığı hatta suçlusu olacağız.

Sevgili Hemşehrilerim;
Gelecekte var olacak bir Şebinkarahisar için, bu adaylık sürecine girdim. Bu nedenle, kendi Şebinkarahisar sevdam, bilgi birikimim, tecrübem kadar, sizlerin sevdasına, bilgi birikimine, tecrübesine, gayretine ve emeğine ihtiyacım var. Sadece benim değil, Şebinkarahisar’ın sizin kararlılığınıza, emeğinize ve bilgi birikimine ihtiyacı var. Dar bir azınlığın yönettiği bir Şebinkarahisar’ın nereye gelebileceğini gördük. Bu azınlıklar, Kelkit Vadisi’nin merkezi olan bir ilçeyi, ekonomisi çöken, gencini iş ve ekmek veremediği için gurbetçiliğe mecbur eden, esnafını siftah yapmadan kepenk kapattıran, nüfusu yaşlanan, her konuda dışarıya, başkasına bağımlı bir ilçeye dönüştürdü. Bu nedenle:
Gün, Şebinkarahisar’ı hep beraber yönetmek ve gelecekte var etme kavgasını verme günüdür!!!
Gün, bölüşeceğimiz ekmeği, hep beraber üretme günüdür!!!
Gün, Yeniden Şebinkarahisar için, el ele verme günüdür!!!
Gün, Şebinkarahisar’ın makus talihini değiştirme günüdür!!!!
Hepinizi, gelecek güzel günlerin heyecanıyla ve en kalbi duygularımla selamlıyorum…" dedi.

OKTAY ALP
İYI PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI"

Şebinkarahisar Ajans :Gülsen Akyol Mutlu