ŞEBİNKARAHİSAR KAR FESTİVALİNE BEKLİYOR.....

KAR FESTİVALİ TOPLANTISI YAPILDI ...

12 OCAK 2019 Cumartesi günü yapılacak Kar Festivali ve program akışı , yapılması planlanan konular hakkında belediye konferans salonunda İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında Belediye Başkanı Şahin Yılancı ev sahipliğinde ;
kurum amirleri , belediye meclis üyeleri , esnaf ve basının katılım sağladığı toplantı yapıldı. İlçe Kaymakamı Taner Tengir toplantının halkın yoğun isteği üzerine , sosyal medya da vatandaşların arz ve taleplerinin değerlendirildiğini ifade etti.
Zamanda önceliğin ise ,
ilçeye değer kazandıran eğitimin mihenk taşları ve bireyleri olan üniversite öğrencilerinin yarı yıl tatili öncesi memleketlerine gitmeden eğitim aldıkları ilçede Kar Festivaline katılmalarının önem arz ettiğini ve buna değer verdiklerini belirtti.

KAR FESTİVALİNDE HAVA ŞARTLARI İÇİNDE TEDBİR ALINDI.
KAR TEMİNİ SAĞLANACAK

İlçe Kaymakamı Tengir; kızakla kayılacak Fatih Sokağı ve Konuk caddesinde bir gün önceden trafik akışının kesilerek Köylere Hizmet Götürme Birliğince zemine bölgelerden kar temin edileceğini mutlaka kızakla kayılabilmesi için zeminin hazır bulunacağını ve gerekli tedbirlerin alınacağını aktardı...
Sayın Tengir; Kar Festivali'nin Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği , Belediye Kaymakamlık işbirliği içinde organize edildiğini , emeği geçenlere teşekkür ettiğini açıklayarak tüm vatandaşlara Şebinkarahisar 'ı seveni, tanımak isteyen tüm vatandaşlara ,yuttun yedi bölgesinde bulunan hemşerilere STK temcilcileri ve tüm üyelere açık davette bulunarak Şebinkarahisar da Kar Festivali Etkinliğinde katılımlarını beklediklerini belirtti.
Kaymakam Taner Tengir Şebinkarahisar tanıtımında önemli olan" Kar Festivali'"nde ulusal ve yerel basının bulunacağını kaydetti.

KIZAKLARLARIN TEMİNİ SAĞLANIYOR.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir , kayak sahasında misafirler için kullanılacak kızaklarların kaymakamlık ve belediye tarafından teminine başlandığını, yaklaşık 100 adet kızağın yapımına başladığını, evlerinde kızağı olanların sahaya alıp gelmelerini belirtti....
* Toplantıda ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Şahin Yılancı , birincisi yapılacak Kar Festivali nin Şebinkarahisar için önemli olduğunu belirterek programın 12 Ocak 2019 Cumartesi günü sabah 06:00 dan itibaren çeşitli etkinlik ve OFF RAİD gösterileriyle birlikte gece bitimine kadar devam edeceğini, programın sunuculuğunu Sunucu Ateş'in yapacağını belirtti.
Halkın birliğinin önemli olduğunu, esnafların, konaklama için otellerin buna hazır olduğunu ifade etti.
Ayrıca ilk festival olması dolayısıyla bunun bir Ar-GE olduğunun altını çizdi....
"Festivalde hep birlikteyiz"dedi.
Emeği geçenlere teşekkür ettiğini aktardı.

VE PROĞRAM AKIŞI

Şebinkarahisar Ajans :Gülsen Akyol Mutlu