ŞEBİNKARAHİSAR’DA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINDA ŞEBİNKARAHİSAR’DA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi (Peygamberimizin Hayatı) yarışmasında ilçede derece giren öğrencilere kaymakamlık makamında düzenlenen program ile ödülleri takdim edildi.

Ödül takdiminde Şebinkarahisar Kaymakamı Taner TENGİR, Şebinkarahisar Milli Eğitim Müdürü Fazıl DERBEDER, Şebinkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bünyamin AYDEMİR, Şebinkarahisar Fen Lisesi Müdürü Hikmet  ETİRLİ ve Anadolu Gençlik Derneği Şebinkarahisar Temsilcisi Engin Koç ve öğrenciler hazır bulundular.
Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Emine Tokar hem il hem de ilçede 1'inci, Şebinkarahisar İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Zeynep Dilara Temiz hem il hem ilçede 2'nci, Şebinkarahisar Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ahmet Okuyar ise ilçede 3'üncü oldu.
Bu yıl 6’ncısı düzenlenen sınav Giresun'da sekiz farklı ilçede yapıldı. İlk iki dereceyi Şebinkarahisarlı öğrencilerin paylaştığı yarışmada listedeki ilk 10’un beşinde yine Şebinkarahisarlı öğrenciler vardı. Anadolu Gençlik Derneği Şebinkarahisar Temsilciği de bu başarıyı ilçede dereceye girenlere çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.
Anadolu Gençlik Derneği Şebinkarahisar Temsilcisi Engin Koç “Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz. Lisesi gençler yarışmaya hazırlanmak için Ahmet Cevdet Paşa’nın “Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s)” kitabını okudular. Bu açıdan bakıldığında kaybedeni olmayan bir yarışmaydı.” dedi.
AGD Temsilcisi Engin Koç, başvuru aşamasından yarışma bitinceye, kitap dağıtımından gözetmenliğe kadar bu süreçte emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.


İl
İlçe
Okul
Sınıf
Adı-Soyadı
İl Sırası
İlçe Sırası
GİRESUN
Şebinkarahisar
İHL
10.Sınıf
EMİNE TOKAR
1
1
GİRESUN
Şebinkarahisar
İHL
9.Sınıf
ZEYNEP DİLARA TEMİZ
2
2
GİRESUN
Şebinkarahisar
FEL
10.Sınıf
AHMET OKUYAR
6
3
GİRESUN
Şebinkarahisar
İHL
9.Sınıf
AYŞENUR SARIKAYA
8
4
GİRESUN
Şebinkarahisar
İHL
9.Sınıf
ESLEM GÜL ÖZACAR
9
5
GİRESUN
Şebinkarahisar
FEL
10.Sınıf
NURSELİN KARAKURT
12
6