VATANDAŞ İLE İLETİŞİM KÖPRÜSÜ OLUŞTURAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

VATANDAŞ İLE İLETİŞİM KÖPRÜSÜ OLUŞTURAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Duroğlu Belediye başkan adayı Halil Çetin 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebeti ile ilgili bir mesaj yayımladı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Duroğlu Belediye Başkan Adayı Halil Çetin mesajında; “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

“Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları ve çalışanları, doğru bilgilerin aktarılması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basın çalışanlarının, ülkemize şimdiye kadar sağladıkları katkıların, insan haklarına saygı, vatan ve millet sevgisi temelinde devam edeceğine inanmaktayım. Gazeteci arkadaşlarımız zorlu koşullarda görevlerini yerine getirerek toplumun bilgilendirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Öncelikle Giresun’da olmak üzere, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım."