ORHANİYE KÖYÜNE 1,5 MİLYON TL’LİK YATRIM

ÖZEL İDARE KÖYLERİ İHYA EDİYOR

ORHANİYE KÖYÜNE 1,5 MİLYON TL’LİK YATRIM

Tarihinde böyle hizmet görmemiş olan köyler özel idareler tarafından ihya ediliyor.

Giresun’un doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kendi sorumluluk bölgelerinin tamamında çalışmalarını sürdüren Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği büyük ilgi alaka görmeye devam ediyor.

Merkez Orhaniye köyünde çalışmalarını sürdüren il özel idaresi genel sekreterliği son yıllarda köylerin alt yapılarında üst yapılarına kadar büyük bir çalışma yaptı. Bu çalışmalardan birisi de Merkez Orhaniye köyüdür.

Orhaniye köyü muhtarı Selami Dizdar, köylerinin Giresun Merkeze uzaklığının 8 km olduğunu belirterek çalışmalar hakkında bilgi verdi:
Dizdar “Benim köyümde yaklaşık 40 km yol ağım var. Bunun 3,5 km’sini betonlattık. 5 km’sini asfalt yaptık. Kalan diğer yerlerde de stabilize yaptık. Özel idareyle çok çok iyi ilişkilerimiz var. Özel idareye her gittiğimizde gerek genel sekreterimiz Hüseyin Taşkın gerekse diğer çalışanlarımız, amirlerimiz ve müdürlerimizle direkt görüşüp sorunlarımızı onlara aktarıyoruz. Onlar da yapılan programlar kapsamında bizlerle yakinen ilgilenip sorunlarımızı çözüyorlar. Bazen eskiyle şimdiki özel idare arasında kıyaslama yapılıyor. Bana göre eskiyle asla kıyaslanamaz. Eskiden bir araba çakıl bile alınamıyordu. Eskiden hizmet yoktu. Köylerde yatırım yoktu. Şimdi istediğimizi alabiliyoruz. Örneğin köyümüzün su sorununun çözümünde de özel idaremizin çok büyük desteklerini gördük. Özel idare köyümüzde beton köprü ve menfez gibi hizmetleri de yaptı. Şu ana kadar benim köyüme aldığım hizmetlerin parasal karşılığı yaklaşık 1,5 trilyondur. Bazen ödenek dışı hizmet bile alıyoruz. Yani diyebilirim ki bu hükümetimiz ve özel idare bizleri, köylerimizi büyük oranda hizmet anlamında ihya etmiştir” dedi.