BAYRAMDA KÖY KONAĞINI HİZMETE AÇTILAR

BAYRAMDA KÖY KONAĞINI HİZMETE AÇTILAR

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı Bayram ziyaretleri ile gönülleri almayı ihmal etmiyor.

Başkan Yılancı Bayramda Şebinkarahisarın Doğanyuva Köyü köy konağının açılışını hemşehrileri ile birlilte gerçekleştirdi.

"Köyümüze hayırlı olsun" dedi,emeği geçenleri, katkı sağlayanları tebrik etti.

Doğanyuva Köyü'nde Derneğin ve iş adamlarının katkılarıyla 200 yıllık tarihi cami yanında köye kazandırılan halk konağı ve imam evinin açılışı gerçekleştirildi.

Düzenlenen törenle yapılan açılışa Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Yağmur ve Karakol Komutanı Mustafa by, Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, İl Genel Meclis Üyeleri Elaattin Önal, Uğur Eraslan, İstanbul Şebinkarahisar Vakıf Başkanı H.Avni İşcan,Doğanyuva Vakıf Başkanı Hüsamettin Demir, Şahinler Köyü Dernek Başkanı Ahmet Karaarslan, Bayhasan Köyü Dernek Başkanı Selami Gündüz, İşadamı Ünal Akkuş, basın mensupları ve köy ve çevre köyler işadamları , Mahalli Sanatçılardan Ali Altınses ve Uğur Çakır , köy halkının katılımlarıyla açılış yapıldı.
Açılış töreninde ,
Ev sahibi Doğanyuva Köyü Dernek Başkanı Hüsamettin Demir tarafından günün anlam ve önemi belirtilirken protokol tarafından selamlama konuşması yapıldı.
Plaket takdiminin akabinde protokole koy konağı ve cami tanıtıldı.
Çeşitli ikramlar yapıldı

Şeb.Ajans: G.Akyol Mutlu