YARIM ASIRLIK GEÇMİŞE VEFALI TAVIR

YARIM ASIRLIK GEÇMİŞE VEFALI TAVIR

50 YIL ÖNCE ÖĞRETMEN OLDUĞU KÖYÜN OKULUNU YENİLEDİ

HAYIRSEVER İŞADAMI ASKERLİK GÖREVİNİ ÖĞRETMEN OLARAK YAPTIĞI KÖY OKULUNU YENİLEDİ

 

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, askerlik görevi süresince öğretmenliğini yaptığı Ankara’nın Şereflikoçhisar’a bağlı Odunboğazı Köyü’nde kapatılan okulu yenileyerek köye kazandırdı. Askerlik görevini öğretmen olarak yapan hayırsever işadamı bu vefalı tavrıyla geçmişe duyulan özlemini ve teşekkürünü dile getirmiş oldu.

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, 1966-1967 yıllarında iki yıl askerlik görevi süresince öğretmen olarak görev aldığı köy okulunu yeniledi. Kapatılan okulun çalışanları dernek kurarak Nurullah Ercan’dan yardım istediler. Nurullah Ercan, söz konusu okulun bakımsızlık ve yıkılma tehlikesi yüzünden kapatıldığını öğrenince 50 yıl önce emek verdiği okulu yenilemeye karar verdi. Hatıralarına sahip çıkan Ercan, gerekli yasal prosedürlerin ardından köy okulunu yenileyip Köy Konağı ve Misafirhane olarak köye hizmete sundu. Taşımalı Eğitim Sistemi’nden dolayı köyde yeteri kadar öğrenci olmadığı için okul yenilenip Köy Konağı ve misafirhane haline getirildi. Köy Konağı ve misafirhanenin açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

YARIM ASIRLIK ANISINI YENİDEN İNŞA ETTİ

Ercan’ın öğretmenlik yaptığı döneme ait güzel bir hikayesi de var. Ercan’ın o dönem öğrencilerinden biri 25 yıldan bu yana Ercan Şirketler Topluluğu’nda çalışıyor.

50 yıl önce bu okulda öğretmenlik yapan Nurullah Ercan açılış günü o yılları nasıl yaşadığını anlatırken duygulu anlar yaşadı. İki yıl boyunca her pazar akşamı köye gelip, her cuma akşamı Ankara’da ki evine dönen Ercan, o dönemin ulaşım olanaklarının sınırlı olduğunu belirtti. Ercan, Odunboğazı Köyü’ne ulaşabilmek için ana yolda inip 15 km yol yürüdüğünü, yine hafta sonu Ankara’ya ailesinin yanına dönebilmek için aynı yolu tekrar yaya olarak kat ettiğini anlattı. Bu köyde güzel anılar biriktirdiğini ve köyün kendisi için manevi değeri olduğunu da ifade eden Ercan, açılış töreninde bu açılışın kendi kişisel tarihindeki öneminden bahsetti.

2018 YILI HAYIRSEVER İŞ ADAMI ONUR ÖDÜLÜ

Konyalı işadamı Ercan’ın yaptığı hayır işleri sadece bu okulla da sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda üretim tesislerinin olduğu Bilecik’te ve memleketi olan Konya’da birçok okul, yurt yaptırdı. En son geçen yıl Selçuk Üniversitesi Kampüsü’nde annesi adına bir Hasta Konuk Evi yaptıran Ercan, hayır işleriyle ilgilenmeye devam ediyor. Konya’da yapımı süren bir öğrenci yurdunu da kullanıma sunacak olan Nurullah Ercan, Selçuk Üniversitesi tarafından 2018 yılında ‘’Yılın Hayırsever İş Adamı Onur Ödülü’’ne de layık görüldü.

Eğitim ve öğretimin önemini vurgulayan Ercan’ı açılış töreninde ailesi ve çalışanları yalnız bırakmadı.

BİEN HAKKINDA

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, marka konumlandırmasını ‘’daima genç ve daima yeni’’ olarak belirleyen Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır. Tasarımdaki öncü kimliğiyle dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlıyor.

BİEN SERAMİK

Üre­ti­mini Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pan Bien Seramik, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı-3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zardaki ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien Seramik, bir dünya markasıdır. Bien Seramik, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 25 milyon m2’nin üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken Bien Seramik tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak ürünler üretmektedir. Bien Seramik, aynı zamanda Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojilerle üretim yapan Bien Seramik Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ve 20 mm’lik Teknik Porselen karoların da ilk üreticisi olmuştur.

BİEN BANYO

Her kategoriye ayrı ayrı odaklanma kararı alan Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurarak, ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır. Üretiminde son teknolojik yenilikleri kullanan Bien Banyo geniş bir ürün yelpazesiyle faaliyette bulunacak. Bien Banyo’nun ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuarlar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları olacak.