ŞEBİNKARAHİSAR DA FESTİVAL HEYECANI BAŞLADI

ŞEBİNKARAHİSAR DA FESTİVAL HEYECANI BAŞLADI

ŞEBİNKARAHİSAR da  Geleneksel 6. Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali Kurban bayramıyla birlikte yapılacak.

Festival komitesi ikinci kez toplanarak festivalle ilgili yapılacak etkinlikler hakkında önemli kararlar aldı. Şebinkarahisar Belediyesi Meclis salonunda yapılan toplantıda 6. Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivalinin 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle Kurban bayramının dördüncü günü 14 Ağustosta 2019 Çarşamba günü başlayıp 16 Ağustos 2019 Cuma günü sona ermesine karar verdi.

Üç gün boyunca sürecek olan 6. Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivalinde her yıl olduğu gibi, çeşitli etkinlik ve gösteriler yapılacak. Bu sene yapılacak festivalin kültür ve sanat'a ağırlık verilerek daha farklı yapılması planlanıyor.

Festivalin Kurban bayramına denk gelmesiyle katılımın yüksek olması bekleniyor.

SANATÇILAR HENÜZ BELİRLENMEDİ

Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin yapılacağı tarih netlik kazanırken gün sürecek festivalde sahne alacak sanatçılar henüz netlik kazanmadı...

Sanatçıların kim olacağı merakla bekleniyor.

Bu gün Belediye Meclis Salonunda İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında , Belediye Başkanı Şahin Yılancı ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ;

Kaymakam Tengir yaptığı açıklamad;
14-15-16 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan Kültür Sanat ve Ceviz Festivali ile ilgili Belediyemiz,STK,ilçe esnaflarımız ile üçüncü ve son toplantımızı festival komitesi olarak gerçekleştirdik.Birkaç güne kadar detaylar belediyemiz tarafından paylaşılır.İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.Başta STK,esnaflarımız olmak herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum."dedi.
Program hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı sosyal medyadan yaptığı açıklamada;

"İlçe Kaymakamımız,Meclis Üyelerimiz,STK Temsilcilerimiz,esnafımız ile 6.’sını planladığımız Kültür,Sanat ve Ceviz Festivali ile ilgili toplantı gerçekleştirdik.Festivalimiz ile alakalı detayları önümüzdeki günlerde sosyal ve yazılı medya aracılığıyla vatandaşlarımızla paylaşacağız." dedi.

Şeb.Ajans:G.Akyol Mutlu /  Şebin Gündemi şenel Odacı