ÇAMOLUK İLÇESİNE ENERJİ YATIRIMI

ÇAMOLUK İLÇESİNE ENERJİ YATIRIMI

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. 29 bin 211 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, yatırım çalışmalarına bir yenisini Çamoluk İlçesi ile ekledi…

Çamoluk İlçesi’nde Eğnir, Fındıklı, Ozan, Gürçalı, Sarpkaya, Bayır ve Koçak olmak üzere 8 Köyün enerji aldığı yüksek gerilim enerji nakil hatlarının tamamen yenilenmesinin ardından Ağustos ayı içinde de Gücer Köyü’nde yatırım çalışmalarına devam edildi.

İlçe merkezine 11 kilometre mesafedeki Gücer Köyüne enerji sağlayan iki adet trafonun teknik kapasiteyi karşılamada yetersiz kalması üzerine yaklaşık bir kilometre enerji nakil hattı tesis edilerek bölgeye 3. dağıtım trafosu ilave edilmiş, gerilim düşümü önlenerek tüketicilere daha kaliteli enerji arzı sağlanmıştır.

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımların, köy sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanması üzerine zamanla artacak yapılaşmalara bağlı güç artışı taleplerinin de önüne geçilmiştir. Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü Yetkilileri, çalışmalar esnasında hoşgörüsünü ve yardımlarını esirgemeyen yerel yöneticilere, köy muhtarları ve tüketicilere teşekkürlerini sundu.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticiliği