FARKINDALIK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

ALUCRA VAKFI GENÇLERİ,

FARKINDALIK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan Alucra Vakfı gençlik kolları geçtiğimiz hafta 2 ayrı etkinliğe imza attı.

Süleyman Baba Başkanlığındaki ‘’Büyük Alucra buluşmasını’’ geçtiğimiz aylarda gerçekleştiren Alucra Vakfı, gençlik kolları yapılanması ve gençlik çalışmalarında da fark yaratarak sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmaya devam ediyor.


Alucra Gençlik kolları Başkanı Mustafa Gözde Ortatepe ve ekibi, Gençlere hem eğitici ,hem motivasyon, hem sportif bir aktiviteye hem de kültürel bir etkinliğe dâhil ederek birlik, beraberlik bilinci kazandırmak amacıyla Beyoğlu Belediyesi Kefken yaz kampında etkinlikler gerçekleştirildi.

Bu etkinliklerde katılımcıların birbirlerini tanımaları, kaynaşmaları hedeflenerek amacına uygun STK faaliyetleri olduğu gözlendi

Alucra Gençlik kolları Başkanı Mustafa Gözde Ortatepe etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada;’’Program bayanlar ve erkekler ayrı ayrı 2 hafta şeklinde düzenlendi. İki haftada yaklaşık 350 genç katıldı. Bayanlarda ve erkeklerde eğitim toplantısı ve Eğlence programları düzenlendi.

Bayanlarda Eğitim duayeni ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Arif Dede Hocamız “Eğitimde ailenin önemi ve sorumluluğu ” ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Hukukçu Klinik Psikolog Sayın Dr. Muhammet Evren Yılmaz “ Toplumsal Şiddet ve nedenleri ile önlenmesi ” konularında seminer verdiler.

Erkeklerde ise yine Arif Dede Hocamız “ Eğitim Ve Kalkınmanın Önemi ” ve Sultangazi İlçe Tarım Müdür Vekili Yüksek Ziraat Mühendisi Onur IŞIK Beyfendi “ Alucra merkezinde vadi kalkınması, Alucra’nın kalkınmasında tarım ve hayvancılığın önemi” konulu seminer verdiler. Programa Alucra’da tarımla iştigal eden hemşehrilerimiz Engin Çödek ve Mücahit Şerbetçi Beyfendilere telefonla bağlantı kurularak hayvancılığın Alucra’da ki sosya ekonomik şartları ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı’’,dedi..

ŞEB.AJANS:Saditoygar