" AMACIMIZ KÖYÜMÜZE HİZMET"

YENİYOL KÖYÜ DERNEĞİ PİKNİKTE BULUŞTU

1963 yılında İstanbul'da kurulun ilk derneklerinden biri olan 56 yıllık çınar olan Şebinkarahisar Yeniyol köyü geleneksel Pikniği Ümraniye Devegeçidi mesire alanında gerçekleştirildi


Yeniyol köyü Derneği yönetim kurulu ve üyeleri aileleri ile hep birlikte birlik beraberlik ve dayanışma içinde bir araya gelmenin büyük mutluluğunu yaşadı.
Piknik şölenine katılanlar doyasıya eğlenmenin keyfini sürdüler.
Hep birlikte, sanatçıların söylediği türküleri ve horonları ile bir araya gelerek kenetlendiler, birlik, beraberlik içinde toplanıp, yürekleri coşturdular.

**DERNEK BAŞKANI NURETTİN HANEDAR;" AMACIMIZ KÖYÜMÜZE HİZMET"

Yeniyol Köyü Dernek Başkanı Nurettin Hanedar ve yönetim kurulu yaptıkları piknik programında, davetliler ve misafirleri ile ilgilenerek görevini başarılı bir şekilde yaparak, takdir topladılar. Dernek yönetimi, piknik alanında misafirlerine yapmış oldukları ikramlarla da dikkat çekmeyi başardılar.
Dernek Başkanı Nurettin Hanedar, güzel faaliyetlere imza attıklarını, hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağladıklarını belirterek, kültürel ve sosyal etkinliklerle, Şebinkarahisar kültürünü gelecek kuşaklara aktardıklarını söyledi.
Elli altı (56) yıl evvel kurulan Derneğin bugünlere gelmesinde emeği çekenlere teşekkür eden Başkan Hanedar, 56 yıllık çınar olan ve sağlam temeller üzerine kurulan derneğin yaşaması ve gelişmesi için herkesin destek olması gerektiğini belirterek, amaçlarının yönetim kurulu ile beraber köye hizmet olduğunu söyledi.
Başkan Hanedar, köyün sorunlarını da dile getirerek yaptığı konuşmada, önceliklerinin mahalle aralarında yolların bakım onarımı ile uğraşacaklarını köye yapılacak su projesini takip edeceklerini söyledi.
Başkan Hanedar Dernek çatısı altında Şebinkarahisar ve köyümüzün birlik ve beraberlik içinde gelişmesine, menfaatlerine, tanıtımına katkı sunmak adına yapılması gereken ne ise birlikte çalışıp birlikte başaracağız, Gönül birliği içinde olduğumuz Şebinkarahisar ve köyümüze hizmet etmekten büyük gurur ve onur duyuyorum.

MUHTAR KARAYILAN'A TEŞEKKÜR
Bu hizmette köyümüzden çıkan değerli iş adamlarımız hep öncü olmuşlardır.
Sarıyer Rumelihisar mahallesi muhtarımıza çok teşekkür ediyorum, köyümüze gereken desteği vermekte vesile olmuştur..
Başkan Hanedar, birlik ve beraberlik içinde yapılan pikniğimize bir dahaki senelerde de aynı şekilde devam edecektir.
Yeniyol köyü Derneği Yönetim Kurulu olarak katılımcı bütün saygı değer hemşerilerimize ve bizleri yalnız bırakmayan üyelerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımızı sunarız, dedi.
Başkan Nurettin Hanedar, Piknik şölenine katılan ve destek olan Sarıyer Rumelihisar mahallesi muhtarı Çetin Karayılan ile üyelere teşekkürlerini sundu.
Yoğun katılımın olduğu piknikte yapılan çekilişler ile birlikte Nazmi Can söylemiş olduğu türküler, Fatih Berat Yılmaz kemençesi ile Davul zurnada Hasan Bardakçı,İbrahım Güneş ve ekibi ile birlikte çaldığı davul ve zurna ile davetlileri doyasıya eğlendirdiler.

GİRMEP - Saditoygar