EĞRİBEL TÜNELİNİN YAPIMINA DEVAM...

EĞRİBEL TÜNELİNİN  YAPIMINA DEVAM...

"EĞRİBEL TÜNELİNDE BEKLENEN HABER GELDİ... "

"KALDIĞI YERDEN DEVAM"

Kazı çalışmalarının tamamen durduğu Eğribel Tünelinde yeniden çalışmalar başlıyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar yaptığı kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında ;

" EĞRİBEL TÜNELLERİNİN İKMAL İHALESİ TAMAMLANDI."

Yaklaşık 6 ay önce kazı işlemleri tamamlandığı 5905 metre uzunluğundaki çift tüp Eğribel Tünellerinin; beton kaplama, havalandırma, elektrik, mekanik, bağlantı yolları ve asfalt işlerini kapsayan ikmal ihalesi sonuçlandı.

İhaleyi tünellerimizin yapımının ilk yüklenicisi de olan MÖN\ASL inşaat firması, yaklaşık 360 Milyon TL bedelle ikmal ihalesini de kazandı.
Yasal sürecin tamamlanmasının ardından önümüzdeki ay itibariyle tünelde çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak..

İlk yapılan kazı işlerini kapsayan ihale bedeliyle birlikte toplam 500 Milyon TL' nin üzerinde bir yatırım maliyetiyle tünelimiz 2 yıl süre içerisinde tamamıyla bitmiş olacak.

İkmal ihalesinin yapılması sürecinde gerekli talimatları veren başta Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan'a, sürecin takibini yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız İstanbul Milletvekilimiz Sn.Nurettin Canikli'ye, Giresun Milletvekillerimiz Sn.Cemal Öztürk'e, Sn.Kadir Aydın'a, Sn.Sabri Öztürk'e, Karayolları Genel Müdürü ve bürokratlarına, ve bu büyük yatırımın bu ilçeye yapılacağını adı gibi bilerek bizlere her zaman desteğini sunan Şebinkarahisar halkına tekrar teşekkür ediyorum.."dedi..

Şeb.Ajans:G.Akyol Mutlu

*  *  *  *  * 

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı da sosyal medyadan yaptığı açıklamada;

"Asırlık Hayalimiz Gerçekleşiyor,
Kazı işlemleri bitirilen 5905 mt uzunluğundaki Eğribel tüneli İkmal ihalesi tamamlandı.Yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamen bitirilerek halkımızın hizmetine açılacak.
Bu yatırımın bölgemize kazandırılması talimatlarını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , her aşamasını takip eden bir önceki dönem Meclis Başkanımız İzmir Milletvekili Sn Binali Yıldırım’a , Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekilimiz Sn Nurettin Canikli’ye ,Giresun Milletvekillerimiz, Sn Cemal Öztürk’e , Sn Kadir Aydın’a , Sn Sabri Öztürk’e Önceki dönem İstanbul Milletvekilleri hemşehrimiz Sn Ünal Kacır’a , Sn Ahmet Baha Öğütken’e ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen kadirşinas Şebinkarahisar halkına çok teşekkür ediyorum." dedi

NEWS BOOK