Tel Abyad 'da bombalı saldırıda yaralandı

Tel Abyad 'da bombalı saldırıda yaralandı

Tel Abyad 'da bombalı saldırı 

 Tel Abyad ' da meydana gelen bombalı saldırı da Şebinkarahisar lı bir yüzbaşı yaralandı

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Şanlıurfa'nın karşısında bulunan Suriye'nin Tel Abyad kentinde bomba yüklü araç patladı, Tel Abyad 'da görevli Şebinkarahisar lı Yüzbaşı Çağrı Demirer yaralandı. bomba yüklü aracı bölgeye getirdiği belirlenen 1 kişi Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerince yakalandı.

Tel Abyad'da nüfusun daha az olduğu dış mahallelerinden birinde öğle saatlerinde PKKYPG'li teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Büyük gürültüyle meydana gelen ve Akçakale'den de duyulan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Saldırı sonrası sınır hattında yoğun önlem alındı.

Edinilen bilgilere göre ; patlama esnasında vücudunun bazı bölümlerinden yara alan Yüzbaşı Çağrı Demirer'in Şanlıurfa dan havayoluyla GÜLHANE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE sevk edilerek tedaviye alındığı kaydedildi.

Yaralanan Çağrı Demirer'in ailesine öğle saatlerinde verilen bilgi üzerine Şebinkarahisar dan Ankara 'ya hareket eden ailesi ve yakınları GATA'da evlatları yaralı Yüzbaşı Çağrı Demirer'i ziyaret ettiği aktarıldı. Yakınları tarafından da hayati tehlikeyi atlattığı haberinin kendilerine verildiği bildirildi.

1985 doğumlu Yüzbaşı Çağrı Demirer'e acil şifalar dileriz.

Şeb.Ajans: G.Akyol Mutlu